Ekinci, vatandaşlarla bir araya gelmeyi sürdürüyor

.

Ekinci, vatandaşlarla bir araya gelmeyi sürdürüyor
banner206

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, vatandaşlarla bir araya gelip talepleri birinci ağızdan almayı sürdürüyor. Başkan Ekinci, son olarak Şeyhanlılar Federasyonu üyeleriyle bir araya gelip Eyyübiye Belediyesinin çalışmalarını anlattı.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, mesai kavramı dinlemeksizin vatandaşlarla bir araya gelmeyi sürdürüyor. Sabahın erken saatlerinde ilçenin farklı bölgelerinde başlayan esnaf ziyaretlerini, akşam saatlerinde ev toplantılarıyla sürdüren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, ilçeyi adeta karış karış dolaşıyor. Başkan Ekinci son olarak Şeyhanlılar Federasyonu üyeleriyle bir araya geldi. Eyüp Peygamber Caddesinde bulunan Şeyhanlılar Federasyonu binasında yapılan toplantıya; Eyyübiye Belediye Başkanı Ekinci, Belediye Meclis Üyesi Sinan Yavuz, Eyyübiye Muhtarlar Dernek Başkanı Mehmet Kestop, Şanlıurfa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Osman Karakeçili, Federasyon Başkanı İsmail Şeyhanlı, Federasyon Yönetim Kurulu Üyeleri ile vatandaşlar katıldı. ilçede sürdürülen çalışmaları ve yapılacak projeleri anlatan Başkan Ekinci, vatandaşlardan gelen taleplerin çözümü için de ilgililere talimat verdi. Toplantıda konuşan Başkan Ekinci, vatandaşlarla bir araya gelmeyi sürdüreceklerini belirtti.

Vatandaşlara, Eyyübiye Belediyesi olarak yaptıkları ve yapacakları çalışmaları anlatan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, “Çok şükür, göreve geldiğimiz ilk günden bu yana elimizden geldiğince bir şeyler yaptığımızın farkındayız. Ortaya fiziki yapılar koyuyoruz. Ama yeterli mi? Hayır değil. Bizim ilçe sınırları içinde çok ciddi sorunlarımızın da olduğunun farkındayız. Ama önemli olan bir başlangıç yapabilmektir. Bunu yaparken de vatandaşlarımızın desteğini alabilmektir çok önemlidir.  Bu vesileyle bazı çalışmaları da ifade etmek istiyorum.  Kentsel dönüşüm, tapu, ulaşım, yüksek gerilim gibi konularda atılan adımlar var. Yüksek gerilim hattıyla ilgili bulvar açılması için bakanlığa proje sunuldu. Kısa süre içinde çözüme kavuşmasını bekliyoruz.  Bir diğer husus kentsel dönüşüm. Yenice bölgesinde TOKİ ile yapılan protokol çerçevesinde 3000 konutluk bir alan geliştirildi. Şubat ayı içerisinde ihale işlemi gerçekleşecek.  404 konuttan başlayıp burada da güzel bir dönüşüm sağlanmış olacak. Yine turizm yolu projesi de onaylandı. Eyüp peygamber caddesine alternatif yol açma işlemi de Kalkınma Bakanlığı koordinesinde Büyükşehir belediyesi ile birlikte yürütülecek çalışma sonrası o bölgenin ulaşım sorunu da inşallah minimize edilecek. Bunlar maliyetli işler. Bunlara hemen karar verip başlamak çok zor. Süreçleri çok uzun sürüyor. “dedi.

Federasyon Başkanı İsmail Şeyhanlı ise Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2018, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142