Eyyübiye Belediyesi harekete geçti

Eyyübiye Belediyesi harekete geçti
banner206

 Şanlıurfa’da mağaralar bölgesinde hayvancılıkla uğraşan vatandaşların hayvan atıklarını attıkları dere, Eyyübiye Belediyesi tarafından ıslah edilecek.

Şanlıurfa Eyyübiye ilçesine bağlı Topdağı Mahallesi başta olmak üzere mağaralarda hayvancılıkla uğraşan vatandaşların talepleri yerine getiriliyor. Hayvan atıklarının Topdağı Mahallesi’ndeki dereyi kirletmesinden dolayı oluşan rahatsızlığı dinleyen belediye ekibi kirlenen derede ıslah çalışmalarını başlattı. Dere ıslah çalışmalarından sonra dolgu yapılacak alanın yeşil alan olarak vatandaşların hizmetine sunulacağını dile getiren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, insan sağlığının birinci öncelikleri olduğunu söyledi. Bölgede gübre ve hayvan atıklarından dolayı mağduriyetlerini dile getiren mahalle sakinlerinin sesine kulak veren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, bölgede başlattığı drenaj çalışmalarını yerinde inceledi. Bir hafta önce Eyyübiye Belediyesi tarafından başlatılan yeraltı boru döşeme ve drenaj çalışmalarından sonra derede dolgu yapılacak. Yapılacak olan dolgu çalışmalarından sonra bölge insanlarının hizmetine sunulmak üzere park çalışmalarının startı verilecek. Mağaralar bölgesinde daha önce de çukurlara atılan gübre ve hayvan atıkları, Eyyübiye Belediyesi’nin dağıttığı çuvallara konulup görevlilerce çöp toplama merkezine aktarılıyordu. 4 traktör ve 8 personelle toplanan gübre ve hayvan atıkları çöp çuvalları ve el arabalarıyla çöp toplama merkezine aktarılıp bertaraf ediliyor. Ayda ortalama 40 bin çuval gübre ve hayvan atığının bertaraf edildiği mağaralar bölgesindeki çalışmalar Eyyübiye Belediyesi personeli tarafından devam ediyor.

 

DERE ISLAH EDİLİP PARK OLARAK HALKIN HİZMETİNE SUNULACAK

Dere ıslah çalışmalarını yerinde inceleyen ve ilgililerden bilgi alan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, "Halkımızın ciddi şikâyetleri vardı. Topdağı mahallemizde özellikle mağaralar bölgesinde hayvancılıktan dolayı hayvan atıklarının bu bölgeye sürüklenmesi ve gerekse de pisliklerin burada birikmesi insan sağlığı ve çevre sağlığı açısından ciddi bir sıkıntı oluşturuyordu. Şu anda burada dere ıslah çalışmaları yapıyoruz. Buradaki boruların döşenmesinin ardından üzerileri kapanacak. Şu an pislik içinde olan bu yer yemyeşil bir alan olarak halkımızın insanımızın hizmetine sunulacak. Hayvancılık mağaralarda ciddi bir sıkıntıdır. Hem onları mağdur etmeden hem bu bölgeyi de iyi bir şekilde ıslah edecek çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2015, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142