PKK'nın Kaybı Telsizlere Yansıdı

PKK'nın Kaybı Telsizlere Yansıdı
banner206

Kuzey Irak'taki kamplara yönelik hava operasyonunda ağır kayıp veren PKK'nın yaşadığı panik, telsiz konuşmalarına da yansıdı.

Kandil'deki ana karargâh olarak "Roj" koduyla, Türkiye sınırları içinde ve sınıra yakın bölgelerde bulunan örgüt mensubu gruplarla yapılan görüşmelerin çevrim raporu, hazırlıksız yakalanan örgüt mensuplarının büyük kayıplar yaşadığını ortaya koydu.

 

"ÇOK KAYBIMIZ VAR"

Kandil'den yapılan anonslarda, bombardımanın ardından 9 ayrı grupla irtibat kurulamadığı belirtilerek, "Askeri eğitim hazırlığı için toplanılan alanlarda çok kaybımız var." denildi.

 

"GRUPLARLA İRTİBAT KURULAMIYOR"

Kandil'den yapılan anonsta, "Hevaller konuşan Roj, medya savunma alanlarına Türkiye Cumhuriyeti askerince düzenlenen tamamen imhanın hedeflendiği saldırı sonunda sahada bulunan Andok, Sinat, Cilo, Hogir, Rezzan, Dicle, Zeynel, Havin ve Reber kodunu kullanan gruplarla irtibat kurulamıyor." denildi.

 

"SÜREÇ BİTMİŞTİR"

Anonsta ayrıca "Süreç bitmiştir. Sahalarda aktif eyleme geçebilirsiniz" diye talimat verildi.

Pazar gecesi 6 PKK'lının kendi arasında yaptığı bir başka telsiz konuşması ise çok sayıda uçaksavar bataryasının imha edildiğini ortaya çıkardı. (Kaynak: Milliyet)

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2015, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142