Rojava’da intihar saldırısı!

 Rojava’da intihar saldırısı!

Suriye'nin Haseke kentinde, PYD ve bazı Kürt grupların kontrolü altındaki bölgede Nevruz kutlamaları sırasında iki ayrı intihar saldırısı düzenlendi; en az 20 ölü, onlarca yaralı var.

Suriye'de Rojava'nın Cizre Kantonu'ndaki Haseke kentinde, PYD kontrolü altındaki bölgede Nevruz kutlamaları sırasında intihar saldırısı düzenlendi. Al Jazeera ve Reuters en az 20 ölü ve onlarca yaralı olduğu bilgisini geçerken, DİHA ve ANF'de ölü sayısı 5 olarak duyuruldu.

 

İKİ AYRI SALDIRI DÜZENLENDİ

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nin açıklamasına göre, iki ayrı intihar saldırısı bombalı araçlarla düzenlendi.

Reuters ve Al Jazeera'nın geçtiği habere göre, Nevruz kutlamaları yapıldığı sırada düzenlenen saldırılarda en 20 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı var. DİHA ve ANF ise saldırılarda 5 kişinin öldüğü bilgisini geçti.

 

NEVRUZ KUTLAMALARI İPTAL EDİLDİ

Saldırılardan ilki, PYD'nin kontrolü altındaki El Müftü semtinde, diğer saldırı ise PYD dışındaki Kürt grupların kontrolü altındaki Salihiyye Mahallesi'nde gerçekleşti.

Saldırıların ardından Kürt gruplar, tüm Nevruz kutlamalarını iptal etti.

Ülkenin kuzeydoğusundaki kentte Ekim ayında da PYD'ye bağlı silahlı güçlerin hedef alındığı iki ayrı intihar saldırısında en az 30 kişi hayatını kaybetmişti.

Haseke, IŞİD ile Kürt gruplar arasında çatışmaların yaşandığı bölgelerden biri.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2015, 21:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142