Sur Gazisi İyigün'ü ziyaret ettiler

Sur Gazisi İyigün'ü ziyaret ettiler
banner206

Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, ocak ayında Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yürütülen operasyonlarda iki ayağından yaralanan Ceylanpınarlı Astsubay Gazi Hamza İyigün'ü ziyaret etti.

Astsubay Hamza İyigün, terör olaylarının artması üzerine Diyarbakır'ın Sur ilçesine geçici görevli olarak gitmişti. Operasyonlar kapsamında ev araması sırasında PKK’lıların hain saldırısına hedef oldu. İki ayağından da kurşun isabet eden İyigün, yaralanırken asker arkadaşları tarafından iki PKK’lı etkisiz hale getirildi. Ambulansla hastaneye kaldırılan Hamza İyigün daha sonra askeri uçakla GATA’ya sevk edildi. GATA'da tedavisi tamamlanan gazi İyigün, baba evine geldi. Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla'da baba ocağında gazi iyigün'ü ziyaret ederek acil şifalar dileklerinde bulundu.

Barış sürecinin bitmesinin ardından başlayan operasyonlar kapsamında 3 Ceylanpınarlı askerin yaralanarak gazi olduğunu belirten Başkan Atilla, şehit ve gazilere büyük bir minnettarlık duyduklarını ifade etti. Güvenlik güçlerinin vatanın bölünmemesi için canları pahasına görevlerini sürdürdüklerini dile getiren Başkan Atilla, sözlerini şöyle sürdürdü: "Onlar bu kutsal dava uğrunda canları pahasına, vatanı savunma adına yaralandılar ve gazi oldular. Bugüne kadar bu kutsal davada şehit olan ve yaralanan güvenlik personelleri olmamış olsaydı bizler bugün evlerimizde rahatlıkla oturamayacaktık. Onlar, bizler ve çocuklarımız rahat edelim diye kendilerini tehlikeye atarak, canlarını hiçe sayarak, bizim çocuklarımız yetim kalmasın diye kendi çocuklarını yetim bırakan kahramanlardırlar. Bundan dolayı bizler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak bu dava uğrunda şehit olan ve yaralanan kardeşlerimize minnet duyuyoruz. Eğer bugün vatan toprağı bölünmemişse şehitlerimizin ve gazilerimizin kanlarını buna mani olmuştur."

Bu teröristler hiç bir zaman emellerine ulaşamayacağının altını çizen Başkan Atilla, "inşallah vatanımız bölünmeyecektir. İnşallah daha da büyüyeceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde olacağız." ifadelerini kullandı. Ak Parti Ceylanpınar ilçe başkanı Ahmet Güntekin ise, bütün gazilere acil şifalar dileklerinde bulunurken şehitleri için de Allah'tan rahmet diledi. 9 Ocakta yaralandığını söyleyen Gazi İyigün de, "Yaralandığın günden itibaren gerek komutanlarımız gerek devlet büyüklerimiz bizleri yalnız bırakmadılar. Memleketime 2 gün önce geldim. Sağolsun belediye başkanımız teşrif ettiler. İlçe başkanıyla beraber güzel temennilerini ifade ettiler. Biz hiçbir maddi beklenti içerisinde değiliz. Manevi bu destek bize yetiyor. Devletimiz ve milletimiz her daim baki olur inşallah." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2016, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142