Urfa'da 60 STK terörü lanetledi

Şanlıurfa’da 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında yaşanan terör olayları 60 Sivil Toplum Kuruluşunun katımıyla lanetlendi.

Haber: Paşa BENZER

Bingöl, Mardin, Hakkari, Diyarbakır, Van, Elazığ ve Bitlis’te yaşanan terör olaylarına Şanlıurfa’da bulunan STK’lardan tepki geldi. Esnaf ve Sanatlar Odası’nda bir araya gelen 60 STK adına bir açıklama yapan Av. Ali Acar, “Kahpe saldırı ve şehit haberleri ard arda gelmeye devam ediyor. Biz biliyoruz ki bu saldırılar 15 Temmuz darbe teşebbüsünden ayrı değildir. Çünkü FETÖ, PKK ve benzeri bu ülkeye musallat olmuş örgütlerin ipleri bir merkezin elindedir. O merkez ise Hakkın ve halkın düşmanıdır.” Dedi.

Acar, “15 Temmuz darbe teşebbüsü ise Türkiye’yi ve bölgeyi dizayn etme çabasının sadece başlangıcıdır. Devam eden bu şer planda FETÖ-PKK ve buna benzer örgütler, yönetildikleri üst aklın kendilerine biçtikleri rolü oynamaktadırlar. Ambalajları ne olursa olsun bunların içlerinde taşıdıkları pislik de, yönetildikleri elde aynıdır. Ümmetin son kalesi olan Türkiye’yi düşürmeden emellerine ulaşamayacaklarını bilen üst akıl, taşeron örgütler eliyle tüm gücüyle saldırmaktadır. Dün FETÖ’yü kullanan güçler bugün PKK’yı kullanmaktadır. Acımız da büyük, kaybımızda ama dünya şunu bilsin ki, her türlü saldırıya karşı yine bu milletin evlatlarının direnişi de büyük olacaktır.” Diye söyledi.

Sözlerini sürdüren Acar, “15 Temmuz gecesi darbeye karşı bu milletin tuttuğu saflar daha güçlü bir şekilde yerinde durmakta, meydanlarda başlayan nöbetimiz evlerimizde, iş yerlerimizde devam etmektedir. Bizde Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi diyoruz, topunuz gelin, bütün güçlerinizle gelin. Bu millet sizi bozguna uğratmaya kararlıdır. Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları olarak, 15 Temmuz ve sonrasında olduğu gibi devletimizin ve milletimizin yanında olduk. Bundan sonra da bizden beklenen her türlü inisiyatifi hiç tereddüt etmeden alacağımızı bildirir, Şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz. Her türlü terörü lanetliyoruz.” Şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2016, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142