Karakucak Bayramı kutladı

Karakucak Bayramı kutladı
banner206
Özel Metrolife Hastanesi Başhekimi M.Cengiz Karakucak Ramazan Bayramı mesajı yayımladı

Karakucak mesajında, bütün Müslümanların hasretle beklediği, yenilendiği, iç dünyasını tazelediği rahmet, bereket ve mağfiret ayı ramazanı nihayetlendirerek bir bayrama daha kavuşulduğunu vurgulayarak, "Ramazan Bayramı'nızı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, ülkemiz, İslam alemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bayramların, manevi kıymetinin yanında bizi biz yapan hasletlerimizi pekiştirdiğimiz, birlik ve beraberliğimizi perçinlediğimiz, kardeşlik iklimini derinden teneffüs ettiğimiz müstesna günlerdir." ifadelerini kullandı.

Karakucak bayram günlerinde, asırlardan beri bu topraklarda hakim olan sevgi ve hoşgörü kültürü özümsenerek dalga dalga bütün insanlığa yayılıp, vefa ve sadakatin en güzel örneklerinin sergilenmesini temenni ettiğini vurguladı.

Bayram sevincinin paylaşarak çoğaltılan mübarek gün vesilesiyle en yakın hane halkı başta olmak üzere, yaşlılar, şehit aileleri ve gazilerin asla ihmal edilmeyip, istikbalin ışığı çocukların sevindirilmesi gerektiğini aktaran Karakucak şunları kaydetti:

"Unutmamak gerekir ki birbirimize dost elimizi uzattığımız, küskünlüklerin nihayet bulduğu, kucaklaşarak, hayır duası alarak geçirdiğimiz bayramlar bizlere İslam'ın barış ve esenlik dolu çağrısının bütün sayfalarını açar. Bu vesileyle bayramda sevdikleriyle hasret gidermek üzere başka yörelere seyahat edecek vatandaşlarımıza acılar yaşanmaması, bayramımıza gölge düşmemesi adına trafik kurallarına azami ölçüde dikkat etmelerini hatırlatarak tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı tebrik eder, sevgi ve saygılarımı sunarım."

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2017, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142