Mehmet Akif İnan mezarı başında anıldı

Mehmet Akif İnan mezarı başında anıldı
banner206
Memur-Sen Konfederasyonu Kurucu Genel Başkanı Şair Yazar merhum Mehmet Akif İnan vefatının 18. Yıl dönümünde mezarı başında dualarla anıldı.

Harran Kapı Aile Mezarlığında kabri başında düzenlenen törene Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İsa Kızıldemir, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Özçınar, Meclis Üyeleri, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, İl Müftüsü İhsan Açık, Memur Sen İl Başkanı İbrahim Çoşkun, merhum Mehmet Akif İnan’ın kardeşi Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet Hamdi İnan, Memur- Sen temsilcileri, yakınları ve sevenleri katıldı.
Merhum Mehmet Akif İnan’a Allah’tan rahmet dileyen ve dualarla yad eden Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İsa Kızıldemir, "Şair, yazar, düşünür Memur Sen'in kurucusu merhum Mehmet Akif İnan'a Allah'tan rahmet diliyorum. Ne mutlu ki bu gün onun güzel eserleri ve hayırlı amelleriyle yad ediyoruz. Rabbim hepimize böyle güzel eserler ve ameller nasip eylesin. Adanmış hayatları adeta kendine düstur edinmiş Mehmet Akif İnan'ı unutmayacağız ve unutturmayacağız. Mehmet Akif İnan'ı kabri başında rahmetle anıyoruz" dedi. 
Memur Sen İl Başkanı İbrahim Çoşkun ise Memur Sen'in kurucu Genel Başkanı hemşehrimiz Mehmet Akif İnan'ın vefatının 18. yılında bir defa daha rahmet ve minnetle yad ederken Akiflerin açtığı yolda yürüyen, mücadele veren teşkilatımızın bütün mensuplarına teşekkür ediyorum. Bu uğurda hayatını kaybedenlere de Allah'tan rahmet diliyorum. 
Merhum Mehmet Akif İnan’ın kardeşi Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet Hamdi İnan ise "Bu gün buraya gelen bütün Akif İnan sevenlerine teşekkür ediyorum. Rahmetli ağabeyim Şanlıurfa için önemli bir düşünce insanı, yazar ve şairdi. Memur- Sen'in kurucu genel Başkanı Akif İnanı rahmetle anıyoruz. Buraya gelen dönül dostlarımıza teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2018, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142