Yılmaztekin:"Gençler dirilişimizin kaynağıdır "

Yılmaztekin:"Gençler dirilişimizin kaynağıdır "
banner206
 AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin:
“Gençlerimiz AK Parti sayesinde oy deposu değil, siyasetin gözbebeği olmuştur”
 
“Ak Gençler, yeniden dirilişimizin kaynağıdır”
 
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Kemalettin Yılmaztekin, geçmiş dönem Türkiye’sinde sadece oy deposu olarak görülün gençlerin AK Parti ile birlikte adeta siyasetin gözbebeği ve asli unsuru haline geldiğini söyledi. Yılmaztekin, “Okuma hakkı elinden alınan, her türlü illegal faaliyet için sahaya sürülen gençler; AK Parti ile birlikte kabuğunu kırmış, enerjisini ve dinamizmini siyasete yansıtma fırsatı bulmuştur ”dedi. 
Şanlıurfa İl 5. Gençlik Kolları Olağan Kongresi için geldiği memleketinde gençlerle  buluştu. “Siyaset gençleşiyor, Türkiye güçleniyor” sloganıyla Mehmet Akif İnan Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıya da katılarak bir konuşma yapan Yılmaztekin, AK Parti’nin gençliğe verdiği öneme dikkati çekti.
 
ELLERİNİ DEĞİL GÖVDELERİNİ TAŞIN ALTINA KOYDULAR
Yüreğinde Türkiye sevdasını taşıyan AK gençlerin ülke yönetimine daha fazla söz sahibi olduğunu ve kendilerine güvenleri de hiçbir zaman mahcup etmediğini belirten Yılmaztekin, “Kendi kaderini Türkiye’nin kaderinden ayrı görmeyen AK Gençler; dinamizmi ve değişim potansiyeli ile yeniden dirilişimizin kaynağı olmuşlardır. Gençlerimiz bu uğurda ellerini değil; gerekirse gövdelerini taşın altına koyarak, liderimiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yükünü hafifletmişlerdir” diye konuştu.
 
GENÇLERE NASİHAT
Gençliğin ağabeyi olarak tanınan Av. Yılmaztekin’in moral ve motivasyon yüklü olan ve sık sık alkışlarla kesilen konuşmasına, şöyle devam etti:
“Bu azim ve inançla; gece-gündüz demeden, kararlılıkla durmadan koşacak, uzakları yakın, zorları kolay kılacaksınız. Karşına çıkan bütün engelleri aşmak için imanına sarılacak, hak bildiğin yoldan asla dönmeyeceksin. Geçmişte yapılan baskı, şiddet ve zorlamalar hatırına geldiğinde bunlar seni kamçılayacak. Bu tür dayatmaların yaşanmadığı bir Türkiye için bıkmadan, usanmadan yılmadan çalışacaksın.  
 
 Unutmamalısın ki; bunları senden beklemek, haksızlığa, adaletsizliğe uğramış, sindirilmiş bütün mazlumların hakkıdır. Sen yorulursan, görevini ihmal edersen, sadece bu topraklardaki mağdurlar değil; bütün mazlum coğrafyalardaki Müslümanlar yıkılır. O zaman koşmalısın; ciğerlerin patlayana, kalbin kan pompalamaktan yorulana, damarların çatlayana kadar koşmalısın. Çünkü sen 12 Eylül’ü, 28 Şubat’ı, 27 Nisan’ı ve 15 Temmuz’u yaşamış bir milletin dimdik ayakta durmasına vesile oldun. Şimdi o ümit var ettiğin milyonlara, özgürlüklerin doyasıya yaşandığı, bölgesinde ve küresel ölçekte güçlü bir Türkiye borçlusun.”
 
Yılmaztekin, konuşmasını, Arif Nihat Asya’nın meşhur Fetih Marşı’ndaki” şu dizeleri ile tamamladı:
“Yüzüne çarpmak gerek zamanenin fendini/ Göster : Kabaran sular nasıl yıkar bendini ?/ Küçük görme, hor görme, delikanlım kendini/ Şu kırık abideyi yükseltecek taştasın; Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştasın.!”
Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2018, 11:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 2 yıl Önce

savaş mağduru kadınlara çocuklara yetimlere yardımcı olanlara el uzatanlara teşekkürler

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142