Gençlere yatırım yapan ilçe...

.

Gençlere yatırım yapan ilçe...
banner206
 AKÇAKALE’DE SPOR SEFERBERLİĞİ


Belediye Başkanı Ayhan:“800 öğrenci eğitim alacak”
Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesi’nde yaz spor kursları başladı. Akçakale Belediyesi, Akçakale Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Akçakale Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte düzenledikleri kurslarda 700'ü Türk, 100'ü Suriyeli 800 ögrenci eğitim alacak.
Akçakale Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği yaz spor kurslarının açılışı, Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, Akçakale Gençlik Spor İlçe Müdürü Şevket Saruhan Hamavioğlu, Akçakale İlçe Halk Eğitim Merkezi Şube Müdürü Osman Alkan ve belediye meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Futbol, basketbol, voleybol, badminton ve yüzme branşlarında verilen kursa katılanlar, Akçakale Belediyesi tarafında özel olarak yaptırılan ve üzerlerinde 15 Temmuz kahramanlarından şehit Ömer Halisdemir ve İzmir Adliyesi”nde terörist saldırıyı önlerken şehit olan Fethi Sekin’in fotoğraflarının yer aldığı formaları giydiler. Kurslarda 14 profesyonel eğitmen görev alıyor.
Akçakale Belediyesi Yüzme Havuzu’nda, yüzme branşında başlayan kursun açılışında konuşan Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, öğrencilerin hem yaz tatilinde eğlenebileceklerini hem de öğrenebileceklerini belirterek, “Geçen yıl 700 öğrencimize eğitim verdiğimiz ve şimdi ikincisini düzenlediğimiz yaz spor kurslarına ilgi çok büyük. 800 öğrencimize eğitim vereceğiz. Devlet kurumları olarak gücümüzü birleştirerek Akçakale’de adeta spor seferberliği ilan ettik. Destek veren Kurumlarımıza teşekkür ederim" dedi.
Başkan Ayhan, amaçlarınım öğrencilere spor sevgisi aşılamanın yanında vatan uğruna canını feda eden şehitleri unutturmamak olduğunu ifade ederek, “Dedelerimiz darbeleri gördü, babalarımız darbeleri gördü, bizlerde darbeleri gördük, inşallah çocuklarımız görmez. Şanlıurfa’nın yaş ortalaması 19.2, Akçakale İlçemizin de ortalaması hemen hemen aynı. Amacımız kötü alışkanlıklardan uzak duran, vatanına, milletine hayırlı olacak iyi bir nesil yetiştirmek” dedi.
Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2017, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142