Bu haber Bireciklileri ilgilendiriyor

Bu haber Bireciklileri ilgilendiriyor
banner206
Son yıllarda yapılan yatırımlarla sadece Şanlıurfa’nın değil, Güneydoğu’nun çekim merkezi olma yolunda hızla ilerleyen Birecik ilçesinde, halkın en önemli ihtiyaçlarından olan iki büyük projede daha sona yaklaşıldı.


Birecik Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı, Toplu Konut İdaresi’nce yapılacak 3 -4 bin konutluk proje ile Doğalgaz projesinin bu yıl fiilen başlayacağını bildirdi.

Başkan Pınarbaşı, Botaş ile yaptıkları görüşmenin ardından AKSA ile irtibata geçtiklerini, buradan yetkililerin ilçeye gelerek gerekli incelemeleri tamamladığını bildirdi.

 

DEVİR TESLİM SÖZLEŞMESİ YAPILDI


Kazı işlemine başlamak için devir teslim sözleşmesinin yapıldığını ifade eden Başkan Pınarbaşı, “2017 yılı içerisinde doğalgazın ilk kazması vuruluyor. 2018 yılı içerisinde de çok büyük terslik olmazsa doğalgaz tüm işyerlerinde, evlerimizde olacak. Bu bakımdan Birecik halkımıza bayram müjdesi verebilirim” dedi.

 

TEMİZ VE UCUZ ENERJİ


Doğalgazın gerek temiz bir yakıt olarak çevreye, gerekse daha ekonomik olması nedeniyle bütçeye katkısının olacağını vurgulayan Başkan Pınarbaşı, “Halkımız bu hizmetleri fazlasıyla hak ediyor. Bize güvendiler ve bu görevi verdiler. Biz de koltukta oturmak için bu göreve gelmedik” diye konuştu.

 

ETÜT ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI


TOKİ konutlarının da bu yıl fiilen başlayacağını belirten Başkan Pınarbaşı, bununla ilgili de yetkililerle görüşmeleri yaptıklarını belirterek, şunları söyledi:


“TOKİ Genel Müdürlüğünce görevlendirilen bir arkadaşımız, konutların yapılacağı yeri gördü, gerekli etüt çalışmaları tamamlandı. Herhangi bir problem yok. Avam projeleri de tamamlandı. Büyük ihtimalle bu yıl temel atılacak. Halkımıza verdiğimiz en önemli sözlerden birisi TOKİ, diğeri doğalgazdı şükürler olsun ki bunları gerçekleştirme fırsatı buluyoruz. Bu konuda bize katkı sunan sayın bakanımız ve milletvekilimiz Ahmet Eşref Fakıbaba ve Ankara’da bizim tüm işlerimizi kolaylaştıran yetkililerimize teşekkür ediyorum. Zira, gerek doğalgaz projesi gerekse TOKİ projesi normal şartlarda 2018 yılında hayata geçecekti ancak, bunu erkene aldırdık.”

 

EV KİRALARI DÜŞECEK


Proje tamamlandığında ilçemizde çok yüksek düzeylerde olan ev kiralarının büyük oranda düşeceğini ifade eden Başkan Pınarbaşı, “Bu yer hazineye ait olduğundan ucuza mal olacak ve halkımız söz verdiğimiz gibi ev kirası öder gibi ev sahibi olacak. Şu anda arsa fiyatları oldukça yüksek ve neredeyse Gaziantep il merkezi ile eşdeğerde. Bu yüzden halkımızın sıkıntı yaşadığını biliyoruz. TOKİ’nin bu tür projelerinin devamının gelmesinin de takipçisi olacağız. Şimdilik 3 ya da 4 bin aile ev sahibi olacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2017, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142