Ak Partide Siverek Yönetimi Resmen Çöktü.


Ak parti  Siverek yönetiminin %51'nin istifa etmesi sonucunda ilçe yönetimi resmen çöktü. 


Üst üste yapılan istifalar sonunda %51'lik oranda üye düşüşü yanması ilçe yönetiminin çökmesine sebep verirken bundan dolayı mevcut AK Parti Siverek İlçe Başkanı Nedim Lale, başkanlığının bir fonksiyonu kalmadığından dolayı görevini yeni yönetime bıraktı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Lale, "Tüzük gereği yönetimin %51'den fazlasının istifası sonucu yönetimimin düşürülmesinden dolayı başkanlığım düşmüştür istifam söz konusu değildir. Her zaman Sayın Cumhurbaşkanımın izindeyim ve her zaman AK Part'nin bir neferiyim." dedi.

Yeni Yönetimin en kısa zamanda belirlenmesi bekleniyor. Yeni yönetim için Ali Murat Bucak'a yakın bir isim düşünülüyor.

AK Parti İlçe Başkanı Laleden şu sözlerle açıkladı; 

AK Parti İlçe Başkanı Nedim Lale’nin istifa ettiği yönündeki iddialar üzerine kendisine ulaşarak bilgi aldığımız Lale, söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, “ Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 11 yıldır AK Parti’nin bir neferi olarak yönetimde olan biriyim. 6 yıldır da İlçe Başkanlığını yürütmekteyim. Geçtiğimiz günlerde Partimizde gerçekleşen istifaların ardından Partimizin tüzük gereği yönetimin % 51’den fazlasının istifası sonucu yönetim düşmüştür. Hal böyle olunca da başkanlığım düşmüştür. Sosyal medya da şahsımın istifa ettiği ile ilgili haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Her zaman partimizin bir neferi ve Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK davamızın bir neferi olarak çalışmaya devam edeceğim. Allah nasip etti 6 yıldır İlçe Başkanı olarak hizmet ettim, bundan sonra da partimizin bizlere uygun gördüğü şekilde de milletimize hizmet etmeye devam edeceğim." dedi.

Satış yetkisi verildi! Maddi kaynak oluşturulacak Satış yetkisi verildi! Maddi kaynak oluşturulacak

Kynk: siverekgenclik.com