Title of a News Article

Akçakale ilçesi mezarlığında çalışmalara başlandı

Akçakale ilçesi mezarlığında çalışmalara başlandı
banner206

Akçakale Belediyesi tarafından aydınlatmasından ağaçlandırmasına üst ve alt yapı çalışmaları yapılan yeni mezarlık yepyeni bir görünüme kavuşturuldu. Başkan Mehmet Yalçınkaya “Her şeyi ile mükemmel bir mezarlık oldu. Akçakale’mize hayırlı olsun” dedi.

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’nın öncülüğünde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile bakıma alınan Yeni Mezarlık yenilendi.

Karanlık ve bakımsız durumda olan mezarlıkta çevre düzenlemesi, aydınlatma, istinat duvarı, yürüyüş yolu, peyzaj ve drenaj çalışmaları tamamlandı. Mezarlık içindeki bitkilerin budaması ve bakımları rutin olarak gerçekleşmeye devam ediyor.

Başkan Yalçınkaya da yenilenen mezarlıkta incelemelerde bulundu ve “Akçakale'nin yeni mezarlığı maalesef bugüne kadar çok büyük sıkıntılara maruz kaldı. Burada en büyük sorun taban suyu taban suyu yükselmeye başladığından beri mezarlıkta su çıkmaya başladı ve göreve gelmemizin ardından buradaki taban suyu ile ilgili büyükşehir belediyemizin de desteğiyle çalışmalarımızı tamamladık. Drenajını bitirdik ve pırıl pırıl bir hale getirdik. Hem mezar açısından hem taban suyu açısından hem de aydınlatma açısından bütün her şeyi ile mükemmel bir mezarlık oldu. Akçakale’mize hayırlı olsun” dedi.

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142