Akçakale Belediye Başkanı Ecz. Abdülhakim Ayhan;1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Ayhan, işçi sınıfının emeğini ve katkılarını takdirle karşıladıklarını ifade ederek, bu özel günü kutladı.

Başkan Ayhan, mesajında şunları belirtti: "1 Mayıs, dünya genelinde işçi sınıfının haklarını savunmak, emekçilerin mücadele tarihinde önemli bir yere sahiptir. Bu anlamlı gün, çalışma hayatında adalet, eşitlik ve insan onurunun temel değerlerine vurgu yapar. İşçi kardeşlerimizin alın teriyle kazandığı haklarının korunması ve geliştirilmesi, toplumumuzun refahı ve adaleti için kritik bir öneme sahiptir."

Yalçınkaya ile Akçakale'ye modern caddeler... Yalçınkaya ile Akçakale'ye modern caddeler...

Ayrıca, Başkan Ayhan, işçilerin toplumun belkemiği olduğunu vurgulayarak, "İlçemizin, Şehrimizin ve ülkemizin kalkınmasında emeği geçen tüm işçi kardeşlerimize minnettarız. Onların özverili çalışmaları, yaşam standardımızın yükselmesine ve toplumsal ilerlememize katkı sağlamaktadır" dedi.

Başkan Ayhan, işçi bayramının aynı zamanda emekçilerin hak mücadelesinin devam ettiği bir gün olduğunu hatırlatarak, "Toplumsal adalet, iş güvencesi ve insanca yaşam koşulları için mücadele etmeye devam edeceğiz. Belediye olarak, işçi kardeşlerimizin yanında olmaya ve hakları için mücadele etmeye devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi.

1 Mayıs İşçi Bayramı'nın tüm işçi ve emekçilere kutlu olmasını dileyen Başkan Ayhan, barış, adalet ve huzur dolu bir dünya için ortak çaba gösterme çağrısında bulundu.