Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, Berat Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajla başta Şanlıurfalı ve Harranlı hemşerileri olmak üzere tüm Türk İslâm Âleminin kandilini tebrik etti.

Özyavuz, Cumhuriyet Bayramının 100. Yılını kutladı Özyavuz, Cumhuriyet Bayramının 100. Yılını kutladı

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, Berat Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajda; “Cenab-ı Allah’a şükürler olsun ki bir kez daha af, merhamet ve mağfiret gecesi olan Berat Kandili’ni idrak edeceğiz.

Bu gece gönüllerin merhamet dolduğu, insanların sabırlı, saygı ve sevginin hâkim olduğu 11 ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif’in habercisi olan Berat Kandili’ni idrak etmenin huzuru ve mutluluğunu yaşıyoruz.  

Bu gece ellerimizi semaya açıp bir kez daha önce Müslüman kardeşlerimizin kurtuluşu sonra da kendi kurtuluşumuz için dualar edip tövbe edeceğiz. Bu gece, Cenab-ı Allah’ın; ‘Benden af dileyen yok mu? Onu affedeyim. Rızık isteyen yok mu? Rızık vereyim. Şifa dileyen yok mu? Şifa vereyim’ dediği ve rızıkların paylaştırıldığı müstesna gecelerden biridir. Ramazan ayının habercisi, Cenab-ı Allah’ın engin af, mağfiret ve rahmetiyle dolu mübarek Berat Kandili’nin ilimiz Şanlıurfa’mıza ve huzur şehrimiz Harran’ımıza, ülkemize ve tüm Türk İslam Âlemine hayırlar getirmesini niyaz eder, tüm hemşerilerime saygı, sevgi ve en kalbi hürmetlerimi sunarım.” ifadelerini kullandı.