Şanlıurfa'da kan davalı taraflar, dualar eşliğinde barıştılar. Şanlıurfa Acem (Ahfez) Aşireti derneği tarafından Birgül ailesinin Barışı yapıldı. 

İki yıl önce Şanlıurfa merkez Eyyübiye ilçesinde Birgül ailesine mensup iki tarafın arasında çıkan kavgada 1 kişi ölmüş bir kişide yaralanmıştı.

Jandarma Teşkilatının Yıldönümünü Kutladılar Jandarma Teşkilatının Yıldönümünü Kutladılar

Aileler arasında devam eden husumetin son bulması için Kentin ileri gelen Kanaat önderleri ve Aşiret derneklerinin arabulucuğu sonucu Birgül ailesine mensup akrabalar bugün düzenlenen törenle barıştılar.

Bir düğün salonunda yapılan barış töreni öncesi tarafların barışmasını sağlayan Kanaat önderleri Acem Derneği Başkanı Hadi Şeker, Müslüm Muhammed tarafların bir araya gelmesi için yaptıkları girişim olumlu sonuçlandı. Kanaat önderleri Av. Emin Güneş, Mehmet Emin Acemoğlu, Müslüm Muhammed, Emin Yıldırım, Mehmet Büyük,  tarafları karşılayarak kucaklaştırdı. Her iki kan davalı tarafların yerlerini almaları üzerine günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Müslüm Muhammed , Dr. Feridun Öncel ve Şeyh Zahit Haznevi yaptıkları konuşmada barışa evet diyen tarafları kutladılar. Konuşmaların ardından dua okundu ve yemek ikramı yapıldı.

Birgül ailesinin barış yemeğine Hüda-Par eski İl Başkanı Emin Özaslan, Karaköprü Belediye Başkan meclis üyesi Ahmet Sözen, Dr. Feridun Öncel, Haltanlı Yardımlaşma Dernek Başkanı Erol Günbay, Birecik Belediye Başkan yardımcısı Reşat Uzun, Çalışan Gazeteciler Dernek Başkanı Tahir Gülebak, Kanaat önderleri Mehmet Atış, Mehmet Kestop, Zeki Ercan, ve yaklaşık bin kişi katıldı.