Toplu taciz skandalı!

.

Toplu taciz skandalı!
banner206

Almanya'nın Köln kentinde yaklaşık 80 kadının yılbaşı gecesi cinsel saldırı ya da gasp şikâyetinde bulunmasından sonra kentin belediye başkanı, emniyet müdürünü acil görüşmeye çağırdı.

Köln'deki ana tren istasyonunda yaşanan saldırıların boyutları Almanya'da ciddi bir tartışma başlattı.

Saldırılara bin kadar sarhoş ve agresif gencin katıldığı belirtiliyor.

Köln Emniyet Müdürü Wolgang Albers, saldırılara karışanların "Arap ya da Kuzey Afrikalı görünümlü" olduklarını belirtti.

Hamburg'da da kadınlar hedef alındı.

 Ancak Alman medyasına göre, Köln'ün simgesi olan katedralin hemen yakınında gerçekleşen saldırılar en ciddisiydi. Köln'de en az bir kadına tecavüz edildiği ve çok sayıda kadına elle sarkıntılık yapıldığı kaydedildi.

 Yeni yıl kutlamaları için bölgede alınan yoğun güvenlik önlemlerine karşın polisin saldırıları saldırganları tespit edemediği bildirildi.

 

'Canavarca saldırılar'

Köln Belediye Başkanı Herniyette Reker saldırıları "canavarca" diye niteledi ve "Buranın kanunsuz bir yer olmasına izin veremeyiz" dedi.

Koelner Stadt-Anzeiger adlı haber sitesi de şüphelilerin tren istasyonu ve etrafındaki yankesicilik olayları nedeniyle polis tarafından bilinen kişiler olduklarını yazdı.

Polis kadınların etrafını sarıp sözle ve elle sarkıntılık yapanların saldırıyı sosyal medya üzerinden örgütleyip örgütlemediklerini araştırıyor.

Soruşturma kapsamında güvenlik ve cep telefonu kameraları da taranıyor.

Hamburg'un gece hayatıyla ünlü Reeberbahn bölgesinde de bazı kadınlar çeteler halinde dolaşan erkeklerin kendilerini taciz edip soydukları ihbarında bulunmuşlardı.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2016, 16:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142