İşsizlik maaşı ne zaman yatacak

İşsizlik maaşı ne zaman yatacak
banner206

İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği ne zaman ödenecek? sorusunun cevabı merak ediliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneğinin haziran ayında ödeneceği tarihleri açıkladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği ödeme tarihleri ile ilgili önemli bir açıklama gerçekleştirdi. Bakan Selçuk'un açıklamasından sonra işsizlik ve kısa çalışma ödeneğinin ne zaman yatırılacağı araştırılmaya başlandı. Peki işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ne zaman ödenecek?

İŞSİZLİK MAAŞI NE ZAMAN YATACAK?

Bakan Selçuk, ödemelerin bugünden itibaren T.C kimlik numaralarının son hanesine göre hak sahiplerinin banka hesaplarına yatırılacağını kaydetti.

Koronavirüsle mücadele sürecinde vatandaşların evlerinden daha az çıkmaları ve kalabalık ortamlara girmemeleri için ödemelerin başvuru sürecinde bildirilen banka hesaplarına yatırılacağını aktaran Selçuk, sistemde IBAN bilgileri bulunmayanların da PTT üzerinden ödemelerinin yapıldığını hatırlattı.

Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında tüm toplum kesimlerini desteklemeye devam edeceklerini belirten Bakan Selçuk, şunları kaydetti:

"Mayıs ayına ilişkin işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri, yoğunluğun önlenmesi amacıyla 1-5 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Buna göre, T.C kimlik numaralarının son hanesi 0 olanlara 1 Haziran'da, 2 olanlara 2 Haziran'da, 4 olanlara 3 Haziran'da, 6 olanlara 4 Haziran'da, 8 olanlara da 5 Haziran'da ödemeler yapılacak."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142