Ankara’daki bombalı saldırıyı kınadılar

Ankara’daki bombalı saldırıyı kınadılar
banner206

Şanlıurfa’da, Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri Ankara’da yapılan saldırıyı oturma eylemi yaparak protesto etti.

Öğleden sonra Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önünde toplanan aralarında HDP milletvekilleri Dilek Öcalan, İbrahim Ayhan, Ziya Çalışkan'ın da bulunduğu Emek ve Demokrasi Platformu üyesi 300 kişilik kalabalık, Ankara'da gerçekleştirilen 86 kişinin öldüğü, onlarca kişinin yaralandığı saldırıyı protesto etti. Polisin yoğun önlem aldığı alanda kalabalığa konuşan HDP İl Başkanı Sevda Çelik Özbingöl, acılarının çok büyük olduğunu ifade ederek, "Önce Diyarbakır’da, sonra Suruç’ta şimdi ise Ankara’da yeniden ortaya çıkan katliamın bombanın pimini çeken el aynı eldir. Geldiğimiz aşama vahim bir aşamadır. Bu karanlık oylar aydınlatılmadığı için Suruç’ta patlatılan bombanın Ankara’da patlatılmasına sebep olmuştur. Silahların susmasını istemeyen ve silahlardan halen medet uman siyasi güçlerin işbaşında olduğunu görüyoruz" diye konuştu.

HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan ise saldırıyı kınayarak, "Bunu herkes iyi bilsin ki bu insanların ölmesini isteyen sarayda oturan zattır. Bu savaş sarayın savaşıdır. Halkın savaşı değildir" diye konuştu.

 

SİVEREK'TE DE PROTESTO EDİLDİ

Ankara'daki bombalı saldırı Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde de HDP üyeleri tarafından protesto edildi. Kanlıkuyu Meydanı'nda toplanan HDP üyeleri adına konuşan HDP Siverek İlçe Başkanı İbrahim Ayyıldız, katliam olarak tanımladığı saldırıyı yapanların belli olduğunu ileri sürerek, "Hiç kuşkusuz bu katliamın adresi bellidir. 7 Haziran seçim sonuçlarını beğenmeyip halkımıza savaş ilan edenlerdir. Bugünkü katliamı yaptıranlar barışı istemeyen saray merkezli güçlerdir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2015, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner277