Bakan Çelik talimat verdi, işe başladı

.

Bakan Çelik talimat verdi, işe başladı
banner206

Şanlıurfa'da kiralarını ödeyemedikleri için evden çıkarılan ve bir süre gardıropta yaşadıktan sonra otele yerleştirilen 5 kişilik aileden baba Veysi Hurma, Haliliye Belediyesi bünyesinde işe başladı.

Kent merkezindeki Atatürk Mahallesinde ikamet ettiği evden kirasını ödeyemediği için çıkarılan Veysi Hurma'nın (34) eşi Dilek (28), çocukları Türkan (5), Mustafa (7) ve Mehmet (12) ile gardıropta yaşamaya başlaması üzerine harekete geçen Haliliye Belediyesi aileye destek oldu.

Belediye bünyesinde, daha önce kaynakçılık olan mesleğini yapmaya başlayan Hurma, işe giriş işlemlerini heyecanla tamamladıktan sonra çalışma arkadaşlarıyla tanıştı. İşlemleri geç tamamlandığı için akşam saatlerine kalmasına rağmen çalışmak isteyen Hurma, belediye deposundaki çöp konteynerlerinin kaynak işlerini yaptı.

Hurma, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisine destek olan başta Haliliye Belediyesi olmak üzere herkese teşekkür etti. Yaşadıkları olayın olumsuz etkisini kısa sürede unutmak istediğini belirten Hurma, "İşe başlamak çok iyi bir duygu. İnsanın kendi işini yapabilmesi evine alnının terini götürebilmesi çok güzel bir duygu." dedi.

Şanlıurfa'da kirasını ödeyemediği için ev sahibi tarafından çıkarılan 5 kişilik Hurma ailesi, bir süre elbise dolabında yaşamış, ardından yetkililer tarafından otele yerleştirilmişti.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2017, 23:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
BAKANIN GÖRMEDİKLERİ YA
BAKANIN GÖRMEDİKLERİ YA - 4 yıl Önce

HADİ DİYELİM BAKAN TALİMAT VERDİ BU ZAVALLI İŞE ALINDI. PEKİ YA BAKANIN GÖRMEDİĞİ YA BİNLERCE İŞSİZ GENÇ NE YAPMALI?

haci
haci - 4 yıl Önce

Gardıroptan ev yapmalı xd

MEHMET
MEHMET - 4 yıl Önce

ALLAH RAZI OLSUN BU İYİLİKTE EMEĞİ GEÇEN HERKESE :)

SIRADAKİ HABER

banner195

banner277