Başkan eşleri destek arayışında

.

Başkan eşleri destek arayışında
banner206
 Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin eşi Sema Çiftçi, beraberinde Milletvekili M. Ali Cevheri'nin eşi Filiz Cevheri, AK Parti İl Başkanı Z. Abidin Beyazgül'ün eşi Betül Beyazgül, ilçe belediye başkanları eşleri ve AK Parti Şanlıurfa İl Kadın Kolları Yönetimi ile birlikte Suruç ve Birecik'te bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Başkan eşleri ziyaretlerinde anayasa değişikliğini kadınlara anlattı.

16 Nisan'da yapılacak halk oylaması için Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi her gün bir ilçede halk buluşması düzenlerken, Başkan eşi Sema Çiftçi ise beraberinde Milletvekili M. Ali Cevheri'nin eşi Filiz Cevheri, AK Parti İl Başkanı Z. Abidin Beyazgül'ün eşi Betül Beyazgül, ilçe belediye başkanları eşleri ve AK Parti Şanlıurfa İl Kadın Kolları Yönetimi ile birlikte Suruç ve Birecik'e çıkarma yaptı.

İlk olarak Suruç'a giden Sema Çiftçi ve başkan eşleri Suruç Öğretmenler Evinde buluşma düzenledi. Buluşmada ilk olarak söz alan ve katılımlarından dolayı tüm kadınlara teşekkür eden Sema Çiftçi, "Biz, büyük bir aileyiz" dedi.

Konuşmasında birliktelik vurgusu yapan Başkan Eşi Sema Çiftçi, "Kadın birlikteliğini göstermek için tüm ilçelerimize gidiyoruz. Birlikteliğimiz gerçekten çok önemli. Suriye'de yaşananları ve 15 Temmuz'da olanları hep birlikte gördük. Tüm bunlar dış mihrakların oyunları ve halkımız hiç bir zaman bu oyunlara gelmeyecektir. Bizi bölmeye çalışıyorlar ama yapamayacaklar. Tek millet, tek vatan ve tek devlet için hepimiz evet diyoruz" diye konuştu.

Daha sonra Şanlıurfalı tüm kadınların hep birlikte geleceğe yürüdüğünü dile getiren AK Parti Kadın Kolları Başkanı Aysel Göncü ise, "Kadının olduğu toplumlarda barış vardır, sevgi vardır birliktelik vardır. En önemlisi 'demokrasi vardır' der bizim Kurucu Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Ve işte bizler bugün buralarda toplanabiliyorsak ve fikrimizi özgürce söyleyebiliyorsak ve evet diyebiliyorsak bunun kaynağı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır" şeklinde konuştu.

Aysel Göncü'nün ardından salona seslenen Milletvekili M. Ali Cevheri'nin eşi Filiz Cevheri ise, "İnşallah 16 Nisan'da kadınlarımızın da özverili ve inançlı çalışmalarıyla sandıklardan netice olarak evet çıkacak. Ülkemizin geleceğini değiştirip dünya tarihine bir iz düşmüş olacağız" dedi.

 

İKİNCİ ADRES BİRECİK OLDU

Sema Çiftçi ve beraberindekiler Suruç buluşmasının ardından Birecik ilçesine geçti. Buradaki buluşmalarında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik'i ağırlayan kadınlar hep birlikte 'evet' diyerek desteklerini sürdürdü. Gün içerisinde süren program çerçevesinde Bakan Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, AK Parti İl Başkanı Z. Abidin Beyazgül ve AK Partili milletvekillerinin konuşmalarını alkışlarla destekleyen kadınlar akşam saatlerinde kent merkezine döndü.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2017, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142