Bozova atıksu arıtma tesisi teste başladı

.

Bozova atıksu arıtma tesisi teste başladı
banner206

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, ŞUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından Bozova İlçesine yapılan Atıksu Arıtma Tesisi performans testlerine başladı.

Daha sağlıklı ve temiz bir Bozova için Bozova atıksu arıtma tesisi birinci kademe fiziki yapımı (inşaatı) tamamlanarak performans testlerine başladı. Yapılacak bu uygulama sonrasında tam kapasite olarak hizmet veremeye başlayacak olan bu tesis, yaklaşık 17.000 kişiye hizmet edecek tesis 2 bin 535 m3/gün kapasitelidir.

 

BÜYÜKŞEHİR ÇEVREYE DUYARLI TESİSLER KURMAYA DEVAM EDİYOR

Yerleşim yerlerinin atık sularını arıtacak tesis aynı zamanda arıtılmış çıkış suyu ile yeşil alanların ve tarımsal alanların sulamada rahatlıkla kullanılabilir uygun özellikte olduğu için çevreye duyarlı çevre dostu bir tesistir.

Havalandırma havuzları, çökeltme havuzları ve çeşitli filtre aşamaları olan Bozova atıksu arıtma tesisi9045,92 m2 alan üzerine alana kurulu bir tesistir.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2017, 15:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Altun
Altun - 5 yıl Önce

Karaköprü Narlıkuyu mahallesinde su kireçli akıyor. Bizzat aradım şuski ilgileneceğiz dedi birşey yapmadı. Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat çiftçi ye söyledim ilgileneceğim dedi bir gelişme olmadı.

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142