Davutoğlu'nun partisi ne zaman kurulacak? İşte o...

Davutoğlu'nun partisi ne zaman kurulacak? İşte o...
banner206
banner279
AK Parti’den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu 18 Ekim’de Manisa’da yapacağı konuşmayla yeni partiyi anlatacak ve yol haritasını açıklayacak.

AK Parti’den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, kuracağı yeni partisinin çalışmalarını hızlandırdı. Davutoğlu, bir ay içinde tabelasını asmasını planladığı yeni partisinin yol haritasını açıklamak için de takvim verdi. Tarafsız Haber Ajansı’nda yer alan habere göre Ahmet Davutoğlu, 18 Ekim’de Manisa’da yapacağı konuşmayla yeni partiyi anlatacak ve yol haritasını açıklayacak.

DAVUTOĞLU HEM ANKARA HEM İSTANBUL’DA ÇALIŞMALARINI YÜRÜTÜYORDavutoğlu’na yakın bir kaynaktan alınan bilgilere göre partinin bir ay içerisinde kurulması bekleniyor. Partisinin kurulma çalışmalarını hızlandıran Davutoğlu, hem İstanbul’daki hem de Ankara’daki ofisinde çalışmalarını yürütüyor. Davutoğlu’nun Çarşamba, Perşembe, Cuma günleri Ankara Beysukent’teki ofisinde, Cumartesi, Pazar, Pazartesi, Salı günleri de İstanbul Levent’teki ofisinde çalıştığı belirtiliyor.

Ahmet Davutoğlu'na yakın başka bir kaynak da 18 Ekim’de Manisa’da bir programlarının olduğunu, Davutoğlu’nun da saat 19.30’da bir konuşma yapacağını belirtiyor.

Kaynağa göre Davutoğlu bu konuşmasında gelecek tasavvuru üzerine bina edecek konuşmasını ve yeni yol haritasını açıklayacak. Söz konusu kaynağa göre Davutoğlu “Gelecek tasavvurlarını açıklayacak. Türkiye üzerindeki ümitlerini açıklayacak, yapacaklarını açıklayacak. Yeni yol haritası belli; yeni parti, bu parti üzerine de konuşmalarını yapacak orada” diyor.

"DAVUTOĞLU'NUN PARTİSİNİN İSMİ..."

Davutoğlu’nun partisinin ismi ise henüz netleşmedi. Davutoğlu’ya yakın yetkili, yeni kurulacak partiye ilişkin “Yalan söylemeden siyaset yapacağız. Siyasete ve siyasetçiye karşı güvensizlik var. Onun için sözlerimize dikkat ediyoruz” ifadelerini kullanıyor.

Kaynaklara göre yeni parti ile “Yasaklarla, yolsuzluklarla ve yoksullukla sonuna kadar mücadele edilecek”, “akraba ve adam kayırmacılığı olmayacak” ve “adil bir gelir dağılımı” vurgusu ön plana çıkacak.

(Milli Gazete)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142