Title of a News Article

Erdoğan tabutu başında konuştu

Erdoğan tabutu başında konuştu
banner206

İstanbul'da özel bir hastanenin yoğun bakım servisinde bir süredir koronavirüs tedavisi gören 22, 23,24 ve 26. Dönem Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Eski Başkanı Burhan Kuzu, dün vefat etmişti. 65 yaşındaki Kuzu için saat 12.00'de Fatih Camii'nde cenaze töreni gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da törene katılarak AK Parti'nin kurucu üyelerinden olan Kuzu'yu son yolculuğuna uğurladı. Erdoğan cenaze töreninde kısa bir konuşma yaptı.

Erdoğan'ın konuşması şu şekilde:"Musallada bulunan değerli dava arkadaşımız yol arkadaşımız Prof. Dr. Burhan Kuzu hocamızı ebedi yolculuğuna uğurluyoruz. Her nefis ölümü tadacaktır. Bu tabi Burhan Hoca'mız için değil tüm insanlar geçerli olan bir hüküm. Bunun nerde ne zaman nasıl geleceği belli değil. İzmir'de yaşanan hadise ortada. 80'e yakın vefat bine yakın yaralı var.

"DAVASINI BİLEN BİRİ OLARAK GÖREV YAPTI"

Bunların hiçbirinin böyle bir akıbetle imtihan olacakları belki akıllarından geçmiyordu. Rabbim bizlere iman Kuran üzerine ölmeyi nasip etsin. Burhan Hoca'mız İstanbul Üniversitesi'nde özellikle davasını bilene anayasa hukukçusunun olmadığı dönemde davasını bilen biri olarak görev yaptı.

"MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN"

Koronavirüs salgını sonrası Burhan Hoca'yı çok kısa sürede kaybettik. Oradan yetiştirdiği öğrencilerle övündü hep. Parlamentoda birlikte yürüdüğümüz yolculuğumuz oldu Cumhurbaşkanlığı danışmanım oldu. Korona virüsle olan mücadelesinde kaybettik. Öncelikle ailesi olmak üzere milletimizin başı sağ olsun."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195