Title of a News Article

GAP Sukay, açılışa hazırlanıyor

.

GAP Sukay, açılışa hazırlanıyor
banner206

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa'ya gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ile birlikte GAP SUKAY tesislerini gezdi. Tesislerdeki çalışmaları değerlendiren Bakan Çelik, "GAP SUKAY tüm Urfa halkına hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Faruk Çelik ve AK Parti İl Başkanı Z. Abidin Beyazgül ile birlikte yapımı tamamlanmak üzere olan GAP SUKAY tesislerinde incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen sahur programının ardından alanda temaslarda bulunan Başkan Nihat Çiftçi, proje ile ilgili detayları Bakan Faruk Çelik ile paylaştı.

GAP Vadisinde 58 Bin metrekarelik bir alana sahip olan GAP SUKAY Projesi'nin Şanlıurfa için hayırlı olmasını dileyen Bakan Çelik, çalışmada emeği geçen herkese teşekkür etti.

İçerisinde her türlü sosyal donatının yer alacağı GAP SUKAY'ın Şanlıurfalıların buluşma merkezi olacağını da sözlerine ekleyen Bakan Çelik, Şanlıurfa'ya yönelik yatırımların devam edeceğini söyledi.

 

BAYRAMIN İKİNCİ GÜNÜ AÇILIŞI YAPILACAK

İçerisinde 35 bin metrekarelik gölet ve yaklaşık 5 bin metrekarelik ada ile ada çevresindeki yeşil alan ve spor alanlarından oluşan GAP SUKAY'da gölet derinliği ise 1.5 metre olacak. Restoranlar, kafeteryalar, açık kapalı yüzme havuzları, aqua park, biyolojik gölet, temalı bahçeler,çocuk oyun ve oturma alanları, koşu parkuru, etkinlik meydanları, su oyunlu havuzlar, atletizm parkuru ve bir çok sosyal amaçlı kullanım alanlarının tümünü içerisinde bulunduracak GAP SUKAY, kısa bir sürede tamamlanacak. Tesislerin açılışı ise Ramazan Bayramı'nın ikinci günü düzenlenecek törenle yapılacak.

 

 

 

 

  

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2016, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195