Kobanili çocukların keyfine diyecek yok...

.

Kobanili çocukların keyfine diyecek yok...
banner206

Suriye'nin Halep Kentine bağlı Kobani ilçesinde yaşanan iç savaştan dolayı Türkiye'ye sığınanlara yönelik yardımlar kadar sosyal destekte sağlanıyor. 

Şanlıurfa Valiliğince; Suriye’de yaşanan iç savaştan IŞİD teröründen kaçarak Ülkemize sığınan Suriyeli misafirlerimizin çocuklarına yönelik psikolojik destek faaliyetleri devam ediyor.

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’ün talimatlarıyla ŞURKAV tarafından organize edilen “Kobanili Çocuklara Yönelik Sinema” etkinliklerine çocukların ilgisi yoğun oldu.

Etkinlikleri yerinde inceleyen Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük yaptığı açıklamada; “Suriye’den gelen misafirlerimizin büyük bir kısmını çocukların oluşturduğunu, savaşın çocuklarda yaratmış olduğu travmayı atlatmaları konusunda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde görevli psikolog, sosyolog ve sosyal çalışmacı olmak üzere 12 personelin görev yaptığını ve tüm Suriyeli misafirlerimize psikolojik destek verdiklerini, buna ilave olarak ŞURKAV tarafından hergün saat 09.00 – 16.00 saatleri arasında Kobani’den gelen çocuklara yönelik olarak sinema gösteriminin yapıldığını, saat başı 150 çocuğun bu etkinlikten faydalandığını ve oluşturulan sinema salonunun sürekli dolu olduğunu” belirtti.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2014, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142