Title of a News Article

Nihat Hatipoğlu da tepki gösterdi

Nihat Hatipoğlu da tepki gösterdi
banner206

Sosyal medya üzerinden konuyla ilgili açıklama yapan Hatipoğlu, "Çocuk tacizi, kız çocuklarının küçük yaşta evlendirilmesi, kadına şiddet gibi rezillikleri dinden kaynaklanıyormuş gibi sunmak ne kadar ahlaksızlık ise, bu fiilleri işlemekte aynı derecede ahlaksızlıktır. Dinin hiçbir yanlışa onay vermediği ortada." dedi.

Yusuf Ziya Gümüşel'in kızı H.K.G.'yi 6 yaşındayken evlendirdiği iddialarının ardından olayla ilgili Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı hapis cezası talebiyle iddianame düzenlerken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da müdahil olduğunu açıkladı.

İDDİANAME HAZIRLANDI

Baba Gümüşel ve anne F.G. hakkında "zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı" suçundan, imam nikahlı evlendirildiği Kadir İstekli hakkında ise "zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı" ve "cinsel saldırı" suçlarından hazırlanan iddianame mahkeme tarafından kabul edildi.

DİYANET YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

İddialara her kesimden tepki yükselirken Diyanet İşleri Başkanlığı da yazılı açıklama yaptı. Diyanet'in açıklamasında, "Diyanet İşleri Başkanlığı olarak bir defa daha ısrarla belirtmek isteriz ki, İslam'a göre, bireylerin hem fiziksel hem de ruhsal olgunluğa erişmeden, aile kurmanın anlam ve sorumluluğunu idrak edecek rüşt yaşına gelmeden evlendirilmeleri söz konusu olamaz. Çocuk istismarı ile mücadeleye kararlılıkla devam eden Başkanlığımız, toplumumuza her alanda olduğu gibi evlilik ve aile konusunda da sahih dini bilgi sunmaya kararlılıkla devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla sunulur" denildi.

NİHAT HATİPOLĞU'NDAN AÇIKLAMA

 Olayla ilgili ilahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu da sessizliğini bozdu. Twitter hesabından açıklama yapan Hatipoğlu şu ifadeleri kullandı: 

"Çocuk tacizi, kız çocuklarının küçük yaşta evlendirilmesi, kadına şiddet gibi rezillikleri dinden kaynaklanıyormuş gibi sunmak ne kadar ahlaksızlık ise, bu fiilleri işlemekte aynı derecede ahlaksızlıktır. Dinin hiçbir yanlışa onay vermediği ortada."

İSMAİLAĞA CEMAATİ'NDEN AÇIKLAMA: BAĞLANTISI YOK

İsmailağa Cemaati, 6 yaşındaki kızını evlendirdiği iddia edilen Yusuf Ziya Gümüşel'le ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada Yusuf Ziya Gümüşel'in cemaatle bağlantısının olmadığı ifade edildi. haber7.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142