Title of a News Article

Öyle bir içten okudu ki, adeta yürekleri dağladı

Öyle bir içten okudu ki, adeta yürekleri dağladı
banner206

Türkiye geneli düzenlenen "İstiklâl Marşı'nın Dizeleriyle Vatan Sevgisi Temalı Konuşma Hazırlama ve Hitabet Yarışması'nın finalini Harranlı Ömer Ceylan kazandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğünün değerlendirmeleri sonucu Harran İstanbul Borsa Anadolu Lisesi Öğrencisi Ömer Ceylan'ın okuduğu İstiklal Marşı videosu 12 Mart tarihinin anlam ve önemine binaen düzenlenen ve okunan en güzel video içeriği olarak, kabul edildi.

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

İstiklâl Marşı'nın kabul edildiği günü ve Mehmet Âkif Ersoy'u anma günü etkinlikleri kapsamında dünden bugüne ve bugünden yarına uzanarak millî duygularımızı kusursuz bir şekilde ifade eden İstiklâl Marşı'nın önemi, büyük fikir ve dava adamı, İstiklâl Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy'un şair kişiliği, birleştirici ve bütünleştirici yönü, kahramanlık sembolü olarak milletimize öncülük etme rolü ile vatan ve millet sevdalısı olma özelliğinin öğretilmesi amacıyla Bakanlığımıza bağlı Türkiye geneli resmî/özel ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilere yönelik düzenlenen "İstiklâl Marşı'nın Dizeleriyle Vatan Sevgisi Temalı Konuşma Hazırlama ve Hitabet Yarışması" düzenlenmiştir.

Türkiye 1. si olan Şanlıurfa - Harran Borsa İstanbul Anadolu Lisesi öğrencisi Ömer Ceylan isimli öğrenci Harran'ın gurur kaynağı oldu.

İşte Ömer Ceylan'ın Türkiye 1.si olmasını sağlayan İstiklal Marşı videosu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195