Title of a News Article

Ramazan öncesi en acı insanlık dramı

.

Ramazan öncesi en acı insanlık dramı
banner206
DAEŞ’ten geri alınmaya çalışılan Felluce'de, yaklaşık 50 bin sivilin içinde bulunduğu koşullar ve kaçmak için aldıkları olağanüstü risklere dair ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı.
AFP ve BBC'nin derlediği rakamlara göre, özellikle yiyecek konusunda büyük sıkıntı yaşanıyor. Öyle ki, bir çuval unun fiyatı 850 dolara ulaşmış durumda. Bir kilo şekerin fiyatı ise 40 dolara yaklaştı.
Halk bölgede, çok sevilmeyen bir tür olan arpa ekmeği yiyor ya da hurma çekirdeklerini kavurup öğüterek kendi ununu yapıyor.
IŞİD'in kontrolündeki Felluce'deki siviller, Şii milislerin desteklediği Irak ordusunun yaklaşması üzerine Fırat Nehri üzerinden sandallarla ya da yüzerek kaçmaya başladı.

TAHILLARI HAYVAN YEMİYLE KARIŞTIRIYORLAR
Mahsur kalan ailelerin en temel gıdası ise hurma. Bazı aileler, çocuklarına vermek için tahılları hayvan yemi ile karıştırıyor. DAEŞ militanları en iyi yiyecekleri kendilerine saklıyor.

SU BÜYÜK SIKINTI
Su bulmakta zorlanan Felluce halkı, bu ihtiyaçlarını Fırat nehrinden temin etmeye çalışıyor. Bunun için çocuklar her gün bisikletle Fırat nehrine gidiyor.
Öte yandan Felluceliler aylardır elektriksiz yaşıyor. Elektrik kullananlar ise bunu jeneratörlerden sağlıyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2016, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195