Sağlık Bakanlığı kura sonuçları açıklanıyor

Sağlık Bakanlığı kura sonuçları açıklanıyor
banner206
Yüzbinlerce iş arayan insanın beklediği an geldi! Sağlık Bakanlığı bünyesine istihdam edilecek 14 bin sürekli işçi kadrosu için 8-9 Nisan 2020'de kura çekimi yapılacak. Toplamda 737 bin 489 kişinin başvurduğu iş için başvurular İŞKUR üzerinden alınmıştı. Peki başvuru sahipleri sonuçları ne zaman öğrenecek? Noter huzurunda yapılacak kura çekimi nereden ilan edilecek? İşte detaylar…

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

14 bin sürekli işçinin istihdam edileceği kura çekimi noter huzurunda yapılacak. Normalde seyircilerim alındığı kura çekimi, corona virüsünün yayılmasını önlemek amacıyla seyircisiz olarak gerçekleştirilecek. Sağlık Bakanlığı kura sonuçları aynı gün saat 20:00'den sonra https://iscisonuc.saglik.gov.tr adresinden kamuoyu ile paylaşılacak. (İnternet adresinin 20:00'de aktif hale gelmesi bekleniyor.)


SAĞLIK BAKANLIĞI KURA SONUÇLARI 2020 CANLI YAYINI OLACAK MI?

Sağlık Bakanlığı bünyesinde alınacak 14 bin sürekli işçinin belirleneceği kura çekiminin İŞKUR tarafından canlı yayının olmayacağı bilgisine ulaşıldı.


08 NİSAN 2020 (ÇARŞAMBA)


Bakanlık Merkez Teşkilatı, Adana, Adıyaman, Ankara, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elâzığ, Erzurum, Hakkâri, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Konya, Kütahya, Mardin, Mersin, Muş, Samsun, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Van ve Zonguldak illeri için,

09 NİSAN 2020 (PERŞEMBE)

Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Düzce, Edirne, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Malatya, Manisa, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Sinop, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Yalova ve Yozgat illeri için kura işlemi gerçekleştirilecektir.


SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI KURA SONUÇLARI 2020 HAKKINDA AÇIKLAMA

Sağlık Bakanlığı, istihdam edilecek 14 bin sürekli işçi kadrosu için bakanlığın resmi sitesinden bir açıklama yayınladı.

Açıklamada şunlar denildi;

T.C. Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı hizmet birimlerine 4857 sayılı İş Kanunu ile mezkûr Kanuna dayanılarak çıkarılan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde 14.000 sürekli işçi alımı gerçekleştirilecektir.


İŞKUR üzerinden il ve meslek bazında talepler toplanmış olup, 737.489 kişi başvuruda bulunmuştur. Yapılacak olan kuralar, 08-09 Nisan 2020 tarihlerinde Türkiye Noterler Birliği çekiliş programı ile noter huzurunda 14.000 işçi asil, 14.000 işçi ise yedek olmak üzere gerçekleştirilecektir.

Koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında kura salonuna katılımcı alınmayacaktır. Kura sonuçları aynı gün saat 20.00′ den sonra https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir. Sozcu.com.tr

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142