Suruç'ta önlemler arttırıldı

Suruç'ta önlemler arttırıldı
banner206

Suruç Belediyesi tarafindan Korona virüsüne karşı  alınan önlemler kapsaminda okul ve camiilerde dezenfekte çalışması yapıldı.

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan  Aktaş'ın talimatiyla  Belediye bünyesinde bay ve bayanlardan oluşturulan ekipler  dezenfektasyon çalışmalarına ilk olarak  okullarda ve camiilerde başladı.

Suruç  Belediyesi ile  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  tarafından  Korona Virisüne karşı ortaklaşa yapılan dezenfekte çalışmalarında  İlçe genelinde  66 OKUL , 692 DERSLIK ve 5 PANSİYONDA dezenfekte çalışması yapıldı.

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V Kenan Aktaş "Ülkemizin genelinde Koronavirusine karşı gerekli tedbirler alınırken Suruç ilçemizde de zaman kaybetmeden başta eğitim yuvalarımız olmak üzere camilerimizde dezenfekte çalışmalarına basladik "dedi.

Başkan Aktaş açıklamasında şunları kaydetti "Suruç Kaymakamlığı ve Belediye başkanlığı olarak virüsün dünyada tehlike saçmaya başladığı andan itibaren başta öğretmenlerimiz ,   öğrencilerimiz  ve velilerimiz  bilgilendirildi. Türkiye’de eş zamanlı olarak hijyen çalışması gerçekleştirdik. Suruc Belediyesi olarak ilce Millî Egitim Müdürlüğümüz ile ortaklaşa  başlattığımız çalışmalarda  Cumhuriyet Ilköğretim okulundan başlayarak  ilçemizdeki  bütün okullarımızda  dezenfeksiyon  ve ilaçlama çalışması gerçekleştirdik.Tüm okullarımızda sıvı sabun, yüzey temizleyici gibi malzeme noktasında herhangi bir eksiklik  yok.Okullarımızın hijyen noktasında bir sıkıntısı yok. Velilerimiz, öğrencilerimiz rahat olsunlar dedi.

Başkan Aktaş dezenfekte çalışmasının ibadethanelerde de yapıldığına dikkat çekerek " Ilce genelinde de ekiplerimizce camilerimizin içi başta olmak üzere , avlular, abdesthane ve wclerde hijyen çalışmasının yapıldığını söyledi.

Aktaş ayrıca başta hükümet binasi olmak üzere tüm resmî kurumlarda hijyen ve dezenfekte çalışması ve ilaçlama yapılacağını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142