Tüm ilçeler prestije kavuşuyor

Şanlıurfa'nın 5 ilçesinde prestij cadde çalışmasını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, Bozova ve Suruç'taki prestij cadde uygulamasında da mevcut güzergahları asfalta hazır hale getirdi.

Vatandaşlara daha kaliteli ve yaşanabilir bir kent oluşturabilmek için ilçelerde 'Prestij Caddesi Uygulaması' başlatan Büyükşehir Belediyesi, Birecik, Haliliye, Hilvan, Siverek ve Viranşehir’deki çalışmalarını tamamlarken, Bozova ve Suruç'taki güzergahlarda ise yolları asfalta hazır hale getirdi.

Eş zamanlı çözüm odaklı çalışmaları ile tüm ilçelere eşit hizmetler götüren Büyükşehir Belediyesi, Ceylanpınar, Halfeti, Akçakale ve Harran’da da çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor.

Başlatılan uygulama ile ilk olarak ilçenin alt yapı sorunlarına 100 yıllık çözümler üreten Büyükşehir Belediyesi, ardından üstyapıda sıcak asfalt ve çevre düzenlemelerini gerçekleştiriyor.

 

SURUÇ ALTYAPISI SİL BAŞTAN

Suruç’taki Prestij Caddesinin alt yapısını üstlenen Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ŞUSKİ), ilçe merkezinde bulunan 11 Nisan Caddesinde yapılan çalışmalar kapsamında halk sağlığını tehdit eden asbest boruları; halk sağlığı açısından daha kullanılabilir polietilen borularla revize etti.

Çalışmalar kapsamında farklı çaplarda 2 bin 250 metre yağmur suyu drenaj hattı, 5 bin 100 metre kanalizasyon şebeke hattı ve 6 bin metre içme suyu hattı planlaması yapan ŞUSKİ, ilçedeki değişime katkı sağladı.

 

BOZOVA'DA HİZMET ATAĞI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Bozova’nın en önemli caddeleri olan Çatak, Dörtyol ve Sanayi caddelerindeki prestij caddesi çalışmalarının altyapısı tamamlandı. Tüm ilçelerdeki çalışmaları bizzat takip eden Başkan Nihat Çiftçi "Bozova, kent merkezine yakın olma hesabı ile bizim için önemli bir yere sahiptir. Bozova ilçemizi cazibe merkezi haline getirmek adına Büyükşehir olarak çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürmekteyiz.  Bozova hizmet alanında hak ettiği hizmetleri alacaktır. Bozova halkımız hizmetlerin en güzeline layıktır’ şeklinde değerlendirme yaptı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2016, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142