Urfa'da suya zam geldimi?

Urfa'da suya zam geldimi?
banner206
banner279

ŞUSKİ Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürü Mehmet Emin Özçınar, Şanlıurfa'da suya zam yapıldığı söylemlerinin gerçeği yansıtmadığını belirtti. 

Genel Müdür yardımcıları Mehmet Kızılelma, Mehmet Uslu, sait Güllüoğlu ile basının karşısına geçen Özçinar, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürü Mehmet Emin Özçınar, Sakıp köşkünde yaptığı basın açıklamasında ŞUSKİ'nin yatırımları ile ilgili açıklamalarda bulunmak için gazetecilerle bir araya geldi. ŞUSKİ'nin yaptığı yatırımları anlatan Özçınar, son zamanlarda kamuoyunda gündeme gelen su zamları iddialarına dikkat çekti.

'Zam söylemleri asılsızdır'

Şanlıurfa'da suya zam geldiği haberlerinin gerçeği yansıtmadığını belirten Özçınar, "Şu anda Şanlıurfa'da suda herhangi bir zam söz konusu değildir. Zam ile ilgili söylenen iddialar gerçek dışıdır." dedi.

 'Şanlıurfa, en ucuz su satışını yapan kentlerden biridir'

 Şanlıurfa'nın en ucuz su satışı yapan kentlerden biri olduğunu söyleyen Mehmet Emin Özçınar, "Türkiye'de en ucuz su satışını gerçekleştiren Büyükşehirlerden biri de Şanlıurfa'dır. En yakın illerimizden biri olan Gaziantep'e oranla yüzde 50 daha az fiyatla su satışını yapıyoruz. Gerçek manadaki eleştirilere her zaman kapımız açıktır." diye konuştu.

 'Tahsilat konusunda hakkını ödeyen vatandaşlarımızın hakkını yedirmeyiz'

Şanlıurfa'da su tahsilatı yapmayan abonelere yönelik işlem başlatma konusu ile ilgili de açıklamalarda bulunan Özçınar,  "Tahsilat noktasında gerçek manada bu ilde borcunu ödeyen namuslu vatandaşlarımızın hakkını yedirmeyeceğiz. Hiç kimsenin suyunu kesmedik ve kesmeyeceğiz. Su bir ihtiyaçtır. Fakat tahsilatını yaptığımız yerler ise maddi olarak sıkıntı çekmeyen bölgelerdir. Su fiyatları belirlenirken, bizi bağlayan yasadır, mevcut yasaya göre hareket etmek zorundayız. Meclis kararları bile yasayı aşamaz. Gaziantep rahat bir şekilde tahsilatını gerçekleştirirken, biz bunun yüzde 50'si kadar bile tahsilatını yapmıyoruz." ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142