Urfa ekibi Elazığ'da...

Urfa ekibi Elazığ'da...
banner206
Büyükşehir Belediyesi, Elazığ Sivrice'de meydana gelen ve Şanlıurfa'da da şiddetle hissedilen deprem sonrası arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere bünyesindeki 8 personelden oluşan 2 arama kurtarma timini Elazığ'a gönderirken, evlerine giremeyen vatandaşlar için sabah saatlerine kadar tüm sosyal tesisleri açık tutarak hizmete sundu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Başkan Zeynel Abidin Beyazgül'ün talimatları ile Genel Sekreter Mahmut Kırıkçı başkanlığında Elazığ Sivrice merkezli 6.8 şiddetli depremin ve etkilediği iller arasındaki Şanlıurfalı vatandaşlar için kriz masası oluşturdu. Acil gerçekleştirilen toplantının ardından hızlı bir şekilde sahada uygulamaya geçen Büyükşehir Belediyesi, bünyesindeki 8 personelden oluşan 2 arama kurtarma ekibini depremin yaşandığı Elazığ'a gönderdi. Acil koduyla çağrılan personel olası durumlar için önceden hazır halde bulundurduğu tüm ekipman ve araçları ile görevlendirilerek yola çıktı. Deprem merkezi hakkında son bilgileri toparlayan ve koordinasyon oluşturan ekip ilerleyen saatlerde AFAD organizasyonunda Elazığ'a vararak arama kurtarma çalışmalarına başladı.
Bunun yanında Elazığ'da evleri hasar gören ve artçı sarsıntılar nedeniyle dışarıda kalan vatandaşlar için insanı yardım talebi için gerekli hazırlıklar yapıldı. Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç halinde battaniye, çadır, gıda ve Yemek Tırından oluşan her türlü hazırlığını tamamladı.

ALINAN TÜM KARARLAR ANINDA UYGULAMAYA KONULDU
Deprem etkisinin şiddetli bir şekilde hissedildiği Şanlıurfa'da, vatandaşların tedirginlik yaşamaması için kriz masasınca alınan karar gereği Büyükşehir Belediyesi, bünyesindeki tüm sosyal tesislerinde sabah saatlerine kadar vatandaşlara hizmet verdi. Yine alınan karar itibari ile İtfaiye Daire Başkanlığı, Alo 153 İletişim Merkezi ve ŞUSKİ'de ilgili birimler yine 24 saat esası ile sabah saatlerine kadar mesaisini sürdürdü.

BAŞKAN BEYAZGÜL: ALLAH, ÜLKEMİZİ HER TÜRLÜ AFETTEN MUHAFAZA EYLESİN
Birimlerin tüm çalışmalarını anlık takip eden Başkan Beyazgül, yaptığı değerlendirmesinde, "Şanlıurfa'mız her zaman birlik ve beraberliğin örnek gösterildiği şehirler arasında yer almıştır. Bizler de Elazığ'da meydana gelen vahim olayın ardından hemen harekete geçerek ilgili tüm yardımlarımızı seferber ettik ve şehrimiz için gerekli tedbirleri aldık. Gece yola çıkan ekiplerimiz AFAD koordinasyonunda Elazığ ulaşmış olup çalışmalara başlamıştır. Devletimizin ilgili kurumlarıyla koordineli bir şekilde bölgedeki gelişmeleri takip ediyoruz. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak desteğimizi sürdüreceğiz. Büyük bir özveri ile çalışan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. Malatya ve Elazığ'da hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Allah ülkemizi her türlü afetten muhafaza eylesin" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142