Urfa’da rekor tahakkuk...

.

Urfa’da rekor tahakkuk...
banner206
Şanlıurfa Vergi Dairesi Başkanı Cemal Demir, Şanlıurfa’da 56 bin vergi mükellefi bulunduğunu belirterek,  2016 yılında tahakkuk eden vergi miktarının 1 milyar 840 milyon TL olduğunu söyledi.

27 Şubat-5 Mart tarihleri arasında kutlanan Vergi Haftasının bu yıl 28’incisi kutlanıyor. Şanlıurfa’da Vergi Haftası kutlamaları Şehitlik Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Şanlıurfa Vergi Dairesi Başkanı Cemal Demir ve kurum yetkilileri, daha sonra Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’yı makamında ziyaret etti.

Vergi Dairesi Başkanı Demir, Vali Tuna’ya Vergi Dairesinin faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Vergi vermenin kutsal olduğunu ve bir devlet için olmazsa olmaz bir öneme sahip olduğu gerçeğinin herkes tarafından kabul edildiğini belirten Vali Tuna: “Tüm vergi dairesi ve ilgili kurum çalışanlarımızın haftasını kutluyorum. İnsanlar kazanacaklar, vergi verecekler, devletimizde bunları yatırıma dönüştürecek.

Tuna, “Bu şekilde birbirini destekleyen bir sistemle kamu hizmetlerinin aksamadan yürütülmesi için, devletevergi gelirlerinin çok büyük bir önemi var. Geçmişe göre Türkiye bu konuda önemli bir mesafe aldı. Yine alacağımız mesafe var. Önemli olan bu konuda insanlara küçükken eğitimin verilmesi. İnsanlarda vergi verme bilincinin ve sorumluluğunun oluşturulması. Bunun çok iyi öğretilmesi gerekiyor. Eğitim kurumlarımızla da daha fazla işbirliği yapılmasında fayda var diye düşünüyoruz” diye ifade etti.  

Vali Tuna’ya yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Vergi Dairesi Başkanı Demir, Şanlıurfa’da 56 bin vergi mükellefi bulunduğunu ifade etti. 2016 yılında tahakkuk eden vergi miktarının 1 milyar 840 milyon TL olduğunu kaydeden Demir, bunun şuanda 1 milyon 210 milyon TL’lik kısmının tahsil edildiğini söyledi. Tahsilat artışında Şanlıurfa’nın Türkiye genelinde 3’üncü, Tahakkuk artışında ise 4’üncü sırada yeraldığının altını çizen Demir, Şanlıurfa’da 5 vergi dairesi, 7 adet bağlı vergi dairesi ve 250 personelle hizmet verdiklerini sözlerine ekledi.

Heyet üyelerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Tuna; “Şanlıurfa’da hizmet gösteren ve vergilerini ödeyen mükelleflerle tüm vergi dairesi çalışanlarının haftasını kutladığını” yineledi.

Görüşmeye Vergi Dairesi Başkanlığı Grup Müdürleri Umut Ekin, Muhittin Çelebi ve ilgili kurum yetkilileri de eşlik etti.

Bu arada Şanlıurfa Vergi Dairesi Başkanı Cemal Demir ve kurum yetkililerinin, Şanlıurfa’da en çok vergi ödeyen  mükellefleri de ziyaret ederek, onlara teşekkür plaketi verecekleri öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2017, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142