Urfa’da yardımlar sürüyor

Urfa’da yardımlar sürüyor
banner206

Tüm dünyada etkili olmaya devam eden koronavirüs salgınını önlemeye yönelik alınan tedbirler nedeniyle mağdur olan dar gelirli vatandaşlara destek olmak amacıyla, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 aylık maaşını bağışlayarak başlattığı “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” adlı Milli Dayanışma Kampanyasına, Şanlıurfalı hayırseverler ve işadamları destek vermeye devam ediyor.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in de bir maaşını bağışlayarak destek olduğu ve hayırseverlere çağrıda bulunduğu kampanyaya, Şanlıurfalı işadamları Mehmet Çavuş 1000 ve Nihat Kırmızı 1500 adet gıda kolisi desteğinde bulundu. İşadamı Maruf Güneş de 1500 gıda kolisi ve Haliliye ilçesine bağlı 11 köyde yaşayan yardıma muhtaç ailelere ulaştırılmak üzere 500 bin TL bağış yaptı.

Zor günlerde dayanışma, yardımlaşma ve paylaşma kültürün en güzel örneklerinin Şanlıurfa’da, yapılan bağışlar tüm ilçelerde Kaymakamlıklar bünyesinde kurulan Vefa Sosyal Yardım Grupları aracılığıyla ihtiyaç sahibi hanelere ulaştırılıyor.  Hayırseverlerin yaptığı bağışlar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına kayıtlı ihtiyaç sahiplerinin yanında, virüs salgını nedeniyle işyerini kapanan, işten çıkarılan, yevmiye ile çalışırken işleri aksayan vatandaşlara da ulaştırılıyor.

Yardımların hakkaniyetle dağıtımına hassasiyet gösteren Şanlıurfa Valiliği, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına kayıtlı olanların dışında, mağduriyetleri mahalle muhtarları aracılığıyla Vefa Sosyal Destek Gruplarına bildirilen vatandaşlara da ulaştırıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142