Urfalı Vekil, Cumhurbaşkanı’yla kutsal topraklarda

 Urfalı Vekil, Cumhurbaşkanı’yla kutsal topraklarda
banner206

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yalçın Akdoğan ve Numan Kurtulmuş ile Kabe'yi ziyaret ederek umre yaptı. Erdoğan'a Suudi Arabistan Kraliyet ailesinin yakın dostlarından Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan da eşlik etti.

Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan'ın da eşlik ettiği Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cidde Kral Abdulaziz Uluslararası Havalimanı’ndaki Kraliyet Misafirhanesi’nde ihrama girerek karayoluyla Mekke’ye geldi. Suudi güvenlik güçlerinin oluşturduğu daire içerisinde gece yarısı Mescid-i Haram’a giren Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet,

Kabe’de önce umre tavafını yaptı. Erdoğan ve beraberindekiler daha sonra Merve ve Safa tepeleri arasında umre sayını gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra umresini tamamlayarak, Cidde’de, Mescid-i Haram’ın yanında yer alan Suudi Arabistan Kraliyet Konukevi’ne geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcıları Yalçın Akdoğan ve Numan Kurtulmuş, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan da umre yaptı.

Erdoğan ve beraberindekiler bugün de Medine’ye giderek, Medine-i Münevvere’de Hazreti Muhammed’in kabrinin bulunduğu Mescidi Nebevi’de namaz kıldılar. Erdoğan, Mekke ve Medine’deki programlarının ardından Riyad’a geçerek, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdullaziz Al Suud ile görüşecek.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2015, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner277