Title of a News Article

Urfalıları yakından ilgilendiren haber!

Urfalıları yakından ilgilendiren haber!
banner206

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından vatandaşlara düğünlerle ilgili uyarılarda bulundu. Koca, "Düğünlerden, sosyal mesafe kuralına uyulmadığı, maske kullanılmadığı, eğlencelerin kaygı verici yakınlıkta gerçekleştiği haberleri geliyor" ifadelerini kullandı.

Korona virüsü tedbirleri kapsamında yasaklanan düğün törenleri, 1 Temmuz’dan itibaren yeniden yapılmaya başlanmıştı. Bir dizi yasakların uygulandığı düğün ve düğün salonları için kimsenin tedbirleri takmaması Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı üzdü. Vaka sayısının bir hayli yüksek olduğu Şanlıurfa’da da yapılan düğünlerde sosyal mesafe kuralına uyulmaması dikkat çekerken, Bakan Koca şu uyarıda bulundu;

Bakan Koca’nın Twitter hesabından şu paylaşımları yaptı:

* Düğünlerden, sosyal mesafe kuralına uyulmadığı, maske kullanılmadığı, eğlencelerin kaygı verici yakınlıkta gerçekleştiği haberleri geliyor.

* Meydanı gelinle damada bırakın. Maske takmak zorunda kalmadan eğlensinler.

* Siz kuralları çiğnerseniz, bizim düğünümüzde oldu diye üzülürler.

Koca, gazetelerde yer alan “Sağlık Bakanlığı'nın Koronavirüs vakalarının en çok artış gösterdiğini açıkladığı Bursa'da sokakta halay çeken düğüncüler, sosyal mesafe kuralına uymadı. Katılanların çoğunluğunun maskesiz olması dikkat çekti” ifadelerini de paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2020, 09:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142