Vali Erin okullarda incelemelerde bulundu

.

Vali Erin okullarda incelemelerde bulundu
banner206

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Eyyübiye ilçesinde yer alanEyyübiye Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Eyyübiye Mevlana İlkokulu’nda incelemelerde bulundu.

Eyyübiye Kız İmam Hatip Ortaokulu’nda 9’uncu sınıf öğrencilerinin derslerine iştirak eden Vali Erin, coğrafya dersinde öğrencilerle birlikte problem çözdü, Kur’an derslerini izledi. Öğrencilerle eğitim öğretim üzerine sohbetler eden Vali Erin, eğitim hayatının önemine değinerek öğrencilere hayatlarında hedefler koymalarını, milli ve manevi değerlerine bağlılık içerisinde hedeflerine ilerlemeleri tavsiyelerinde bulundu.

Ardından okul öğretmenleri ve idarecileriyle bir araya gelen Vali Erin, Şanlıurfa’nın eğitimdeki başarı seviyesini yükseltmek için çok çalışmaları, gerekirse öğrencilerle teker teker ilgilenmelerini istedi. Şanlıurfa’nın 800 bine yaklaşan öğrenci sayısıyla genç ve dinamik bir nüfusa sahip olduğunu söyleyen Vali Erin, çocuk ve gençlerin hayatlarını şekillendiren sürecin okul sıralarından geçtiğini hatırlatarak “Sizler bu çocuk ve gençlerimizi ne kadar eğitir donatırsanız o kadar sağlam şekilde geleceğe hazırlarsınız. Eğitimin en iyi şekilde verilmesi için devletimiz üzerine düşeni yerine getiriyor. Şanlıurfa’da sadece bu yılki eğitim yatırımlarına 500 milyon TL’lik ek ödenek çıkartıldı. Eğitim yatırımlarıyla fiziki anlamda eğitimin ihtiyaçları tamamlanıyor, ders kitapları devlet tarafından sağlanıyor. Eğitim, devletimizin en önem verdiği hususlar arasındadır. Siz eğitimciler olarak üzerinize düşen sorumluluğu layıkıyla yerine getirdiğiniz takdirde hem bu şehir insanlarına hem Türkiye’ye hem de insanlığa en önemli hizmeti yapmış olursunuz” dedi.

Daha sonra Eyyübiye Mevlana İlkokulu’na geçen Vali Erin, burada da ilkokul 1’inci ve 2’nci sınıf öğrencileriyle bir araya geldi. Okuma yazmaya yeni başlayan çocuklarla yakından ilgilenen Vali Erin, onlarla sohbet edip öğrendikleri derslerden sorular sordu.

Vali Erin’e okul gezilerinde İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan da eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2017, 18:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142