Vali Erin’den kutlama mesajı

Vali Erin’den kutlama mesajı
banner206

Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, 10 Nisan Polis Bayramını ve kentin düşman işgalinden kurtuluşunu kutladı.

Mesajına, Şanlıurfalıları selamlayarak başlayan Vali Erin, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 175’inci yıl dönümünün kutlandığını hatırlatarak, “Tüm teşkilatımız mensuplarının Polis Haftasını tebrik ediyor, bu vesile ile aziz milletimizin yanında yer alan, büyük bir fedakârlık gösteren tüm emniyet mensuplarımıza teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.

Vali Erin, Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümünü, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Valilik, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ve kamu kurumlarının organizasyonu ile bir haftaya yayılan etkinliklerle kutlamayı planladıklarını ancak koronavirüs tedbirleri kapsamında etkinliklerin büyük kısmının iptal edildiğini anımsattı.

Vali Erin, mesajında şunları ifade etti: Şanlıurfalılar, ortaya koyduğu mücadele, cesaret ve azimle önce İngilizlerin, sonra Fransızların işgal ettiği şehrini, 12’ler liderliğinde örgütlenerek düşman işgalinden kurtararak her türlü övgüyü ve takdiri hak eden bir millettir.

Kurtuluş etkinliklerimiz, küresel salgın nedeniyle dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de ertelendi. İnsanların bir araya gelmesinin engellenmesine yönelik bazı tedbirler alındı. Bu tedbirler kapsamında, bu yıl gerçekleştirmeyi çok arzuladığımız kutlamaları maalesef gerçekleştiremiyoruz. Ancak bunun heyecanını tüm Şanlıurfalı kardeşlerimizin yaşadığının farkındayız. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte, insanların bir araya gelmeyeceği etkinlikler düzenleyeceğiz. Ancak toplu kutlama törenlerini, inşallah önümüzdeki yıllarda yenilerini de eklemek suretiyle gerçekleştireceğiz.

Şanlıurfa’nın işgalden kurtarılması için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, İstiklal Mücadelemizin kahramanlarını, bu mücadelenin başarıyla sonuçlanmasının mimarı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet, şükran ve rahmetle anıyor, Şanlıurfalı kardeşlerime en samimi duygularımla saygılarımı, teşekkürlerimi iletiyorum.” Diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142