Title of a News Article

Vali Şıldak Şehitlik Anıtına Çelenk Bıraktı

Vali Şıldak Şehitlik Anıtına Çelenk Bıraktı
banner206

Vali Şıldak Şehitlik Anıtına Resmi Törenle Çelenk Bıraktı. 

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak 18 Mart Çanakkale Zaferinin 109 yılı münasebetiyle bir mesaj yayımlayarak  şehit düşmüş mehmetcigi ve bu ugurda mücadale vermiş olan vatan evlatlarını andı. Şıldak yayımladığı mesaj sonrası Şehitlik anıtına resmi törenle çelenk bıraktı. Akabinde Şıldak şehitlerin kabrine kırmızı karafil bırakarak dualar eşliğinde kabristanlıktan ayrıldı. 

Vali Şıldak Anı Defterini İmzlayarak Şu Sözlere Çanakkeleyi Andı;

"Çanakkale Zaferi; Türk milletinin bağımsızlık, hürriyet ve vatan sevgisi uğruna gözünü kırpmadan mücadele etme iradesinin eşsiz bir nişanesidir. Tarihin unutulmaz destanları arasında yerini alan bu zafer, milletimizin tarih sahnesindeki onurlu duruşunu ve milli birlik-beraberlik ruhunu en güçlü şekilde ortaya koyan şanlı bir destandır.

18 Mart 1915'te “Çanakkale geçilmez” denilerek kahraman ecdadımız tarafından yazılan bu destan, vatan toprağımızın kutsallığını ve kardeşlik bağlarımızın ne denli güçlü olduğunu bir kez daha bütün dünyaya göstermiştir. Bu zafer, tarihin akışını değiştirerek dünya üzerindeki hesapları alt üst etmiş ve milli mücadelenin ilk ışıklarını yakmıştır.

Bugün, bu topraklarda özgürce var olmanın gururunu yaşıyorsak, bu gururu geçmişimizin kahramanlık ve fedakârlıkla bizlere miras bıraktığını bilmeliyiz. Bizlere düşen en önemli görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulayarak bizlere emanet ettiği kutsal vatan topraklarını aynı azim ve şuurla korumak ve gelecek nesillere güvenli bir şekilde teslim etmektir. Onların verdiği büyük mücadeleyi ve fedakârlıkları unutmadan, vatan sevgisi dolu yüreklerimizle bu toprakları korumak için hepimiz üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeliyiz.

Bugün; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümü vesilesiyle, bu büyük zaferi milletimize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları olmak üzere, kurtuluş mücadelemizde tarihe unutulmaz izler bırakan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet, şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun!"

Program daha sonra şehit kabirlerinin ziyareti ile devam etti. Şehit ailelerinin de katıldığı ziyaretlerde Vali Şıldak, kabirlere karanfil bırakarak dualara eşlik etti. OsmanbeyŞehitlindeki programa 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Büyükköroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mücahit Avkıran, İl Emniyet Müdürü Erdem Bildirici, kaymakamlar, kurum-kuruluş ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2024, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195