Vali Tuna: Prangalardan kurtulmalıyız

.

Vali Tuna: Prangalardan kurtulmalıyız
banner206

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Akçakale’de eski Belediye Başkanı Ahmet Akay’ın ev sahipliğinde kanaat önderleri ve bazı muhtarlarla bir araya geldi.

Vali Tuna, Şanlıurfa’nın huzur şehri olduğunu belirterek; “Bu huzur kolay olmuyor. Çok bedel ödemiş bir ecdadın torunları olarak bugün sahip olduklarımızın kıymetini biliyoruz. Bu ülkede birtakım şeyleri görmüş yaşamış insanlar bunun kıymetini daha çok biliyorlar” dedi.

Akçakale’de kanaat önderleriyle buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Tuna, konuşmasına şöyle devam etti; “Biz birleştirmeye çalışıyoruz. Birbirimizle daha çok oturup kalkacağız. Ancak çocuklarımızla daha da çok ilgileneceğiz. Özellikle gençlerimizi ve kadınlarımızı iyi yetiştirmemiz lazım. Geleceğin Türkiye’sinde ayakta kalabilmek için daha güçlü olabilmek için buna ihtiyacımız var. Bugünün Dünyası’nda güçlü olmak, bilgiye, teknolojiye sahip olmak gerekiyor. Bunun için kendini geliştirmek ve okumak şart. Bunun için kaynaklarımız var. En önemlisi ise insan gücümüz. Genç nüfusumuz bizim avantajımız. Bunu iyi değerlendirebilirsek ülkemiz için bir avantaj olacak. Dünya’da daha çok sözümüz geçecek. Tarih bizim de önümüze değişik fırsatlar çıkarıyor. Önümüzdeki günlerde çok önemli dönüm noktalarından birisini yaşayacağız. Devlet olarak yeni bir yapılanmanın, yeni bir sıçramanın eşiğine geldik. Bu daha önceden görmediğimiz, ilk defa önümüze gelen bir fırsat. Bizi bu zamana kadar kendi kendimizle uğraşmamıza sebep olan, elimizi ayağımızı bağlayan prangalardan kurtulmak ve daha güçlü bir yönetime sahip olmak fırsatını iyi değerlendirmemiz lazım. Şöyle bir yanlış algı içerisine girilmesin; bu bir siyasi parti olayı değil. Kimseyi seçmiyoruz. Kendi geleceğimizi oylayacağız. Şimdi bir final sahnesindeyiz. Bu finali iyi yaparsak önümüz açık. Engebeli araziden kurtulacağız inşallah. Burada hissi duygularımızla davranmayıp, aklımızı kullanacağız. Geçmişi şöyle bir süzüp öyle karar vereceğiz”

Kanaat önderleri de Vali Tuna’ya ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, talep ve görüşlerini dile getirdi. Toplantıya, Vali Güngör Azim Tuna’nın yanı sıra, Akçakale Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, Valilik Danışmanı Reşat Uzun ve bazı yetkililer katıldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2017, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142