Vali Tuna’dan istihdam çağrısı

.

Vali Tuna’dan istihdam çağrısı
banner206

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından başlatılan “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programı kapsamında Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna başkanlığında “İstihdamın artırılmasına yönelik istişare” toplantısı düzenlendi.

Vali Yardımcısı Ufuk Akıl, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdulkadir Acar, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile STK temsilcilerinin de katılımıyla Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen görüşmede; kurumların istihdamın artırılmasına yönelik yapacağı çalışmalar ele alındı.

İşsizliğin azaltılması ve istihdamın artırılmasına yönelik çalışmaların iyi anlatılması, ilave istihdam oluşturulması için gerçekleştirilen teşvikler ve müteşebbislerle kurumların bu konuda neler yapabileceğine yönelik görüş alışverişinde bulunduklarını belirten Vali Tuna: “Bu çalışmalar neticesinde kurumlarımızdan kaç kişi istihdam edebileceklerini net sayı olarak bize bildirmelerini talep ettik. Şanlıurfa’da ne kadar ilave istihdam oluşabileceğini de bir hafta içerisinde tahmini bir sayı olarak belirleyip kamuoyuna açıklamayı düşünüyoruz.  STK’larımız, işadamlarımız, kamu kurumlarımız ve girişimcilerle el ele her tedbiri alacağız. Hükümetimizin yeni dönemde yapacağı teşviklerde bu konuda elimizi rahatlatacaktır. Bu konuda herkes elinden geleni yapmaya ve imkanları zorlamaya yapmaya hazır. Sanayicilerimiz, işadamlarımız bu konuda daha fazla katkı verecekler inşallah” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2017, 14:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 5 yıl Önce

sağlıkta da lütfen başlansın tüm kurumlara mecburi kılınsın yoksa hepimiz evde oturup köreleceğiz

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142