Virüs kitlesel döneme geçti

Virüs kitlesel döneme geçti
banner206
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Virüs bulaştırıcılığından hiçbir şey kaybetmeden adeta kitlesel bulaşma dönemine geçti. Bugün itibarıyle dünyada pozitif vaka sayısı 55 milyon oldu." dedi. Ayrıca, "Bu yıl henüz bitmeden aşıya kavuşmanın ümidi içindeyim. Bize düşen, bu süreci güvenli bir şekilde atlatabilmektir."

Dünyayı kasıp kavuran korona virüsü can almaya devam ediyor. Yaklaşık 1 yıldır insan hayatını fazlasıyla etkileyen ve dünya genelinde 55 milyonu aşan vaka sayısı gün geçtikçe artışını sürdürüyor. 

Aşı çalışmalarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son paylaşımında şunları söyledi;


Virüs bulaştırıcılığından hiçbir şey kaybetmeden adeta kitlesel bulaşma dönemine geçti. Bugün itibarıyle dünyada pozitif vaka sayısı 55 milyon oldu. Ölüm sayısı ise 1 milyon 326 bini geçti. Hali hazırda 100 bini aşkın ağır vaka hastanelerde yaşam mücadelesi veriyor.

"YIL BİTMEDEN AŞIYA KAVUŞMA ÜMİDİ İÇİNDEYİM"

Koca, "Görünen o ki, hayatımızı bir süre daha sıkı bir disiplin altına almak zorundayız. Dünyaya paralel olarak ülkemizde de 16 ayrı aşı çalışması yapılmaktadır. Bunlardan bir tanesi klinik öncesi dönemi başarıyla tamamlayarak insan denemelerine başlamıştır. Çin ve Almanya kaynaklı aşıların ülkemizde de faz çalışmaları devam etmektedir. Bu yıl henüz bitmeden aşıya kavuşmanın ümidi içindeyim. Bize düşen, bu süreci güvenli bir şekilde atlatabilmektir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142