Bataklık kurutuluyor...

Bataklık kurutuluyor...
banner206

Harran Belediyesi'nin hummalı çalışmaları tarihi Harran ilçesinin bir bölgesini daha güzelleştiriyor. Harran Belediyesi, Belli Taş Mahallesinde bataklık alanını ıslah ederek kente yeni bir ortak yaşam alanı kazandırıyor.

Bataklık ve sazlık alan olarak kötü görüntüsünün yanında kışın aşırı yağışlardan evlerin sular altında kalmasına sebep olan bataklık, yazların ise sivrisineklerin üreme noktası olarak da yurttaşların yoğun şikâyet ettiği bir alandır. 

Harran Belediyesi’nin çalışmaları sonucunda bataklık bölgesi mahalle sakinlerinin isteği doğrultusunda yeni yaşam alanına dönüştürülecek. Ekipler bir yandan bataklık alanını doldurup düzenlemesini yaparken diğer bir yandan ise mahallede yol yapım çalışmalarını da sürdürüyor.

Bellitaş mahallesi eski muhtarı ve Harran Ziraat Odası eski Başkanı Muhsin Özyavuz çalışmayla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: Bildiğiniz gibi Harran ilçemize GAP projesinin gelmesiyle birlikte başta Bellitaş mahallemiz olmak üzere birçok mahallemizde bataklık alanları oluştu ve bu bataklıklar bölgede farklı hastalıkların ortaya çıkmasına müsebbebiyet vermiştir. Biz bu bataklık konularını yıllardır gerek il yönetimine gerekse de ilçemiz yönetiminde olanlara dile getirdik, fakat bir netice alamadık. Ama 2019 yerel seçimlerinde Harran Belediye Başkanlığına seçilen Mahmut Özyavuz; Bizzat mahallemize gelerek bataklığı görünce kendisi en az bizim kadar bataklık görüntüsünden rahatsız oldu. 

Başkan Özyavuz acil bir şekilde Belediye ekiplerine talimat verdi ve çalışmalara iki ay önce başlanmıştı. Bugün itibariyle sona çalışmalarda sona gelindi. Ben Harran Belediye Başkanımız sayın Mahmut Özyavuz’a bu hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun.

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz yaptığı açıklama da ise şunları söyledi: Bizler yaptığımız bütün çalışmalarımızı, vatandaşlarımızın da önerilerini dikkate alarak, gerçekleştiriyoruz. Mahalle sakinlerinin talepleri doğrultusunda, Belli Taş mahallemizde bulunan bataklık görünümündeki bölgeyi de yaptığımız çalışmalarla yaşam alanına dönüştüreceğiz. Bölgenin dolgusunu ve altyapısını bitirdikten sonra ise bu alanda Belli Taş mahallemize bir kültür evi kazandıracağız. Bunun yanında mahallemizde bozuk ve yıpranmış yolları da yenilemek için belediye ekiplerimiz çalışmalarını tüm hızıyla sürdürmektedir.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142