Title of a News Article

Harran'da okullarda büyük onarım başladı

Harran'da okullarda büyük onarım başladı
banner206

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, “Eğitim önceliğimiz, çocuklarımız geleceğimizdir” sloganıyla eğitime destek vermeye devam ediyor. İlçe merkezi ve kırsal mahallelerde bulunan okullarda çalışmalar gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Özyavuz, “Okullarımızı yüz yüze eğitime hazır hale getiriyor, eğitime tüm gayretimizle destek sunuyoruz. Bunun yanında gençlerimizin sporla kaliteli vakit geçirebilmeleri adına kırsal mahallelerimize halı sahalar kazandırıyoruz” dedi.

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz’un talimatıyla ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde bulunan birçok okulda çalışma başlatan ekipler, okulların ihata duvarları, boya işlemleri, kapı ve pencere eksikliklerinin giderilmesi ile lavaboların bakım ve onarımı, korkuluklar, toplantı masası, bilgisayar ve yazıcı, fotokopi makinası eksikliklerinin giderilmesi, yazı tahtaları temini, kamelya ve banklar, çevre düzenlemesi ve çöp konteynerleri yerleşimi ile klima eksikliklerinin giderilmesi için yoğun çalışmalar gerçekleştiriyor.

Eğitime her zamanki gibi tam destek vermeyi sürdüren Harran Belediyesi diğer yandan da kırsal mahallelere halı sahalar kazandırıyor. Gençlerin sporla kaliteli vakitler geçirebilmelerini ve kötü alışkanlıklardan da uzak kalmalarını amaçlayan Harran Belediyesi tarafından kırsal mahallelerde yapım işlemleri süren halı sahalar kısa süre içerisinde bir bir tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacak.

BAŞKAN ÖZYAVUZ: “EĞİTİME VERDİĞİMİZ DESTEĞİMİZ SÜRECEK”

Geleceğin çocuklarımıza sunacağımız imkanlarla şekilleneceğine dikkat çeken Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, “Harran ilçemizde eğitimle ilgili çok ciddi adımlar atıyoruz. Bütün öğrencilerimize elimizden geldiğince ulaşmaya çalışıyoruz. Kültür Merkezi’mizde sosyal faaliyetlerimizi duraksız bir şekilde devam ettiriyoruz. Harran ilçemizde artık okullarımıza halı sahalar yapıyoruz, öğrencilerimize hediye ediyoruz.” Dedi.

BAŞKAN ÖZYAVUZ’UN DESTEKLERİ TAKDİRE ŞAYAN

Çalışma gerçekleştirilen okulların yöneticileri ve öğretmenler ise Başkan Özyavuz’un eğitime verdiği desteğin takdire şayan olduğunu, birçok konuda okullarında yaşanan sorunları Harran Belediyesi’nce verilen destekle aştıklarını ifade ederek başta Başkan Özyavuz olmak üzere çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini belirtti.

SORUNLAR BİR BİR ÇÖZÜM BULUYOR

Kırsal mahalle sakinleri ise, önce köy içi yollarının toz ve çamurdan kurtulduğunu ardından da okullarda yürütülen çalışmaların tamamlandığını görmenin mutluluğunu yaşadıklarını, yapımına başlanan halı sahanın da tamamlandığında gençlerin çok daha mutlu olacağını kaydederek Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz’a teşekkür ettiklerini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2020, 15:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195