Akşehir Polis Merkezine Kavuştu

Konya’nın Akşehir ilçesinde, 2012 yılında yapımına başlanan Polis Merkezi hizmete girdi.Önceki yıllarda İstasyon Caddesi üzerinde hizmet vermekteyken, ihtiyacı karşılamadığı ve günümüz şartlarına uymadığı için yıkılan Polis...

Akşehir Polis Merkezine Kavuştu
banner206
Konya’nın Akşehir ilçesinde, 2012 yılında yapımına başlanan Polis Merkezi hizmete girdi.

Önceki yıllarda İstasyon Caddesi üzerinde hizmet vermekteyken, ihtiyacı karşılamadığı ve günümüz şartlarına uymadığı için yıkılan Polis Merkezi, altı ay gibi bir sürede tamamlanarak, aynı yerinde hizmet vermeye başladı. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Emniyet Genel Müdürlüğü Tip Projesi kapsamında toplam üç katlı olarak inşaatı tamamlanan Akşehir Polis Merkezi’nde, Polis Merkezi, Asayiş ve Olay Yeri İnceleme Büro Amirliği hizmet verecek. Daha önce yıkılan bina, geçmiş yıllarda Polis Merkezi, Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği, Asayiş ve Olay Yeri İnceleme Büro Amirliği tarafından ortak olarak kullanılmıştı. Vatandaşa verilen hizmet düzeyinin yükseltilmesi, personel kalitesinin artırılması, teknik donanımın yükseltilmesi gibi unsurların yanı sıra hizmet binalarının günün şartlarına uygun hale getirilmesiyle mümkün olmaktadır. Yeniden inşa edilen binamız modern iç ve dış mimarisiyle örnek bir bina olmuştur. Yapılan yeni binamızda Toplantı Salonu, idari büro ve bekleme salonu gibi bir çok hizmeti en iyi şekilde vermeye hedefliyoruz. Yeni binamızda vatandaşlarımızla muhatap olacak meslektaşlarımızın huzurlu çalışma şartları nezaketle birleşecek vatandaşa kaliteli hizmet olarak geri dönecektir" denildi.

Öte yandan, Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği, Yunak yolu üzerinde bulunan, Bölge Trafik İstasyon Amirliği binasında hizmet vermeye devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2013, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142