Germuş'a çıkarma yaptılar...

Germuş'a çıkarma yaptılar...
banner206

Haliliye Kaymakamlığı ve Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından yürütülmekte olan “Saklı Tarih Germuş” Projesi kapsamında yürütülen çalışmaları yerinde incelemek üzere bölgeye giden ilçe Kaymakamı Ali Yılmaz, burada mahalle sakinleriyle bir araya geldi. 

Mahallenin sorunlarını da mahalle sakinlerinden dinleyen Haliliye ilçe Kaymakamı Aki Yılmaz, mahallenin en önemli sorununun bozulan yolun yapılması olduğunu ifade etti. Vatandaşlar mahallelerine ilk defa bir Kaymakamın gelmesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, Tarihi Germuş Kilisesinde defineciler tarafından yapılan tahribatın önüne geçilmesi istendi. Mahallenin tarihi bir dokusunun bulunduğunu ve Germuş Kilisesi nedeniyle bölgenin bir cazibe merkezi haline gelebileceğini belirten Kaymakam Yılmaz, mevcut “Saklı Tarih Germuş“ Projesi kapsamında bir takım çalışmaların sürdürüldüğünü, gerekli aydınlatma ve tanıtım çalışmaları ile güzergah üzerinde iki ana dört ara olmak üzere toplam altı durağın kurulduğunu belirterek, mevcut durumun muhafazasını temini için kilisenin dört bir yanına güvenlik kameralarının konulacağını ifade etti.

Türk sinema tarihinin klasiklerinden olan Züğürt Ağa Filminin çekildiği Konağı gezdikten sonra Germuş Kilisesi'nde incelemelerde bulunan Kaymakam Ali Yılmaz ve beraberindekiler mevcut durumun tespit edilerek proje çalışmalarının hızlandırılması talimatını verdi.

Haliliye ilçe Kaymakamı Ali Yılmaz'a Dağeteği (Germuş) Mahallesindeki incelemelerinde İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Emin Seymen eşlik etti.

URFASTAR

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2019, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142