Akar'da 'dolu Afeti' Açıklaması

CHP Mersin İl Başkanı Mehmet Faruk Akar, il genelinde yaşanan dolu afeti nedeniyle çiftçilerin hasar gören arazilerinde tespitlerin yapılması, zirai kredi borçlarının ertelenmesi, üretimin devamı için yeni faizsiz krediler verilmesi gerektiğini...

Akar'da 'dolu Afeti' Açıklaması
banner206
CHP Mersin İl Başkanı Mehmet Faruk Akar, il genelinde yaşanan dolu afeti nedeniyle çiftçilerin hasar gören arazilerinde tespitlerin yapılması, zirai kredi borçlarının ertelenmesi, üretimin devamı için yeni faizsiz krediler verilmesi gerektiğini söyledi.

Akar, Mersin'de Akdeniz, Erdemli, Mezitli ve Yenişehir ilçelerinde dün yaşanan dolu afetinin, hasat öncesinde çiftçiyi perişan ettiğini belirtti. Bu ilçelerde bulunan bazı köylerde çiftçilerin turunçgil, meyve, sebze ve bağ alanlarında nerdeyse yüzde 100’e yakın bir oranda zarar oluştuğunu ifade eden Akar, zarar gören üreticiye sahip çıkılmasını istedi.

Çiftçinin hem üretirken hem de ürününü satarken devlete vergisini fazlasıyla ödediğini, ülke ekonomisine katkı sunduğunu vurgulayan Akar, "Çiftçilerimiz zaten değerinde satılamayan ürününü bir de doğal afetler sonucu kaybetmiştir. Bu anlamda yapılması gereken ivedilikle çiftçilerimizin hasar gören arazilerinde tespitlerin yapılması, çiftçilerimizin doğal afetten dolayı oluşan zararlarının tazmin edilmesi, çiftçilerimizin zirai kredi borçlarının ertelenmesi, üretimin devamı için yeni faizsiz krediler verilmesi gerekmektedir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2013, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142