Karboğazı Turizm Bölgesi’nde Bir Adım Daha Atıldı

Mersin’in Tarsus ilçesine bağlı Gülek beldesindeki Karboğazı Turizm Bölgesi’nde 1000’lik ve 5000’lik planların yapılması için çalışmalara başlandığı, Gülek Belediyesi’nce Kültür ve Turizm Bakanlığı’na müracaat edildiği...

Karboğazı Turizm Bölgesi’nde Bir Adım Daha Atıldı
banner206
Mersin’in Tarsus ilçesine bağlı Gülek beldesindeki Karboğazı Turizm Bölgesi’nde 1000’lik ve 5000’lik planların yapılması için çalışmalara başlandığı, Gülek Belediyesi’nce Kültür ve Turizm Bakanlığı’na müracaat edildiği bildirildi.

Gülek Belediye başkanı Mustafa Tekin Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, ihalesi daha önce Gülek Belediyesi’nce yapılan Gülek-Karboğazı Bölgesi’nin imar çalışmalarının (Çevre Düzeni Planı) müellif firma tarafından tamamlanarak Kültür ve Turizm Bakanlığı’na sunulduğunu ve Bakanlıkça onaylandığını anımsattı. Askısı biten çevre düzeni planının hemen ardından 1000’lik ve 5000’lik planların da yapılması için çalışmalara başlandığını belirten Çelik, “Gülek Belediyesi’nce Kültür ve Turizm Bakanlığı’na müracaat yapılmıştır. 1000’lik ve 5000’lik planların bitirilmesiyle beraber bölgede tesisler başlayacak ve ilk kazma vurulacaktır. Bakanlıkça Türkiye’nin iddialı turizm merkezlerinden biri olacak denilen Karboğazı, bölge insanımızın da ilgi odağı haline gelmiş, ancak uygulamanın gecikme nedeni de merak konusu olmuştur. Gülek Belediyesi’ne ait olan proje, Gülek Belediyesi kapanmadan ilk kazmanın vurulması için yoğun bir çalışmanın içine girmiştir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2013, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142